Podle britských vědců se jedná o meteorit, jehož původ sahá až na samotný počátek sluneční soustavy, tedy do doby zhruba před 4,6 miliardami let. Podle britského webu BBC se jedná o vůbec nejcennější meteorit, který na území Velké Británie dopadl.

Jupiter patří ve Sluneční soustavě mezi plynné obry.
V oblacích Venuše život není, tvrdí vědci. U Jupitera to ale může být jinak

Zajímavý je jeho samotný pád. Záznam ze všech databází by se totiž dal nazvat doslova rodným listem. Jeho příběh vypráví množství kamer i očitých svědků, pro něž šlo o úžasný zážitek.

Podle vědců z londýnského muzea je v hornině 548 gramů malých kamínků a prášků, které obsahují uhlíkaté chloridy.

„Uhlíkaté chloridy jsou pravděpodobně nejstarší a nejprimitivnější mimozemské materiály, které máme k dispozici ke studiu,“ uvedla Ashley Kingová z londýnského muzea a dodala: „Pocházejí z asteroidů, které se vytvořily hned na začátku naší sluneční soustavy. Jsou jako časové kapsle. Vyprávějí nám o základech naší sluneční soustavy. Tyto meteority jsou pro nás způsobem, jak skutečně zjistit, které materiály tu byly na počátku a jak se začaly spojovat, aby vytvořily planety.“

Zdroj: Youtube

Bez zajímavostí není ani fakt, že tento typ meteoritu, zvaný Winchcombe, je povětšinou tvořen fylosilikáty nebo jíly. To jsou minerály, jež vzniknou z určitého druhu horniny po kontaktu s vodou, která je v nich zároveň vázána.

Raketoplán Atlantis na odpalovací rampě na Mysu Canaveral před svým vůbec posledním letem do vesmíru, 8. červenec 2011. Tento let znamenal konec jedné éry, bylo to naposledy, co do kosmu vzlétl americký raketoplán.
Raketoplán Atlantis využívala armáda i k tajným misím. Vezl střežený náklad

Vědci měří specifický izotopový nebo atomový podpis této vody a srovnávají je s vodou na planetě Zemi. Podle jedné z teorií dokonce platí, že velkou část vody v oceánech na zeměkouli mohlo způsobit „bombardování“ meteoritu typu Winchcombe.