Předchozí
1 z 14
Další

Jan VokurkaZdroj: se souhlasem Jana VokurkyJan Vokurka
podnikatel
Jablonec nad Nisou

V podstatě rozhodnou osobnosti a to jak pozitivně tak negativně. V komunálních volbách podle mě nehrají velkou roli komunální věci, to už by musela být nějaká opravdu velká věc. A právě i tyhle volby budou reflektovat náladu ve společnosti. Prostě když bude chtít 30 procent Jablonečáků Babiše, tak hodí ANO. Rozhodovat budou i osobnosti. Třeba ODS. V Liberci je slabá kvůli jménu Kittner, v Jablonci silná kvůli jménu Čeřovský.

Jana HamplováZdroj: se souhlasem Jany HamplovéJana Hamplová
pořadatelka kulturních akcí
Jablonec nad Nisou

Letošní komunální volby rozhodnou osobnosti, a také plány na řešení každodenních problémů obyvatel našeho města, rozhodně ne populistické sliby. V Jablonci prakticky každého trápí dlouhodobě nedostatečné investice do chodníků, silnic a parkování. Palčivá téma jsou také odpady a celková čistota města. S tím úzce souvisí i pocit bezpečí v ulicích a konkrétních lokalitách. Na všechny tyto problémy máme řešení.

Josef PrůchaZdroj: se souhlasem Josefa PrůchyJosef Průcha
živnostník
Tanvald

Komunální volby rozhodují osobnosti. Bude záležet na tom, kterému z kandidujících uskupení se podaří získat na kandidátku nejvíce těchto osobností, prostě lidi známé a aktivní. Třecí plochy vidím ve směřování města. Některá uskupení posazují jen školy a sport, jiná jsou pro vyváženější směřování města.

Věra MužíčkováZdroj: se souhlasem Věry MužíčkovéVěra Mužíčková
vedoucí Envirocentra
Plavy

Je to komplikovanější, než se zdá. Téma voleb v obci neznám a ani netipuji, a nemyslím si, že by něco mohlo volbami zásadně zahýbat. Jen vím, že bude víc kandidátek než minule.

Pavel KusalaZdroj: se souhlasem Pavla KusalyPavel Kusala
tiskař
Železný Brod 

Volím v zásadě stabilitu a pracovitost. Nesnáším populismus a sociální smýšlení. Bydlím teď v Železném Brodě. Komunální politika je pro mne separátním projektem s jen malou vazbou na politiku celostátní. Obě jsou nezastupitelné avšak jen málo se ovlivňující.

Miloslav LoumaZdroj: se souhlasem Miloslava LoumyMiloslav Louma
živnostník
Železný Brod

Myslím, že žádná stavba nebo projekt město nerozděluje, ale různí se názory na to, zda by se město nemělo rozvíjet výrazněji rychleji, a že pokrok není jen oprava chodníku či příprava invest akci, ale je také žádoucí práce k pozvednuti společenského dění a kulturního života. To samozřejmě není jednoduché, znamená to práci na 200 procent a hledání odborníků, kteří dokáží v různých oblastech město posouvat.

Martin BauerZdroj: se souhlasem Martina BaueraMartin Bauer
podnikatel, ředitel OHK
Jablonec nad Nisou

Komunální volby rozhodnou osobnosti na kandidátkách tradičních jabloneckých uskupení, tedy ODS a Starostové, dříve Domov, případně dalších. Velkou skupinou bude množství lidí, kteří to hodí Babišovi. U ANO obvykle nerozhodují místní témata, ale celostátní marketing jejich vůdce.

Zdeněk LhotskýZdroj: se souhlasem Zdeňka LhotskéhoZdeněk Lhotský
sklářský výtvarník
Železný Brod

Ani moc nevím, jen by asi chtělo trochu omladit, město má problém s pracovními příležitostmi a mladé lidi sem přiláká pouze velká kvalita prostředí, příroda a podobně, ale jinak sem nic moc netáhne, pro mladé tu není skoro nic. Takže za mě vedení, které bude reflektovat zájmy mladých. Nechám se překvapit.

Veronika KaššovicováZdroj: se souhlasem Veroniky KaššovicovéVeronika Kaššovicová
lékařka
Jablonec nad Nisou

Myslím, že komunální volby budou ovlivněny celkovou situací ve společnosti, která byla dva roky omezována opatřeními proti šíření covid-19, rostoucí inflací, růstem cen energií, obavami z možné války. A to přesto, že to žádná samospráva nemůže změnit. Společnost je názorově oddělena tlustou zdí, nejde najít společnou řeč. Myslím si, že drtivá většina lidí si přeje řešit problémy s parkováním na sídlištích, opravené silnice a žádné zácpy. Samospráva toho ale může ovlivnit daleko více, školství, část zdravotnictví, odpady, péči o zeleň nebo čistotu veřejného prostoru. Třecí plochy vidím v tom, jak která strana má v planu hospodařit s městským rozpočtem, kolik peněz chce dávat na jednotlivé složky.

Jan ŽílaZdroj: se souhlasem Jana ŽílyJan Žíla
IT specialista
Jablonec nad Nisou

Myslím si, že to bude nic závazného. Jablonec mi přijde takový bez větších zádrhelů. Má své mouchy, ale nic tak tak akutního, že by to rozhodlo volby. Počítám, ze se bude vytahovat hospodaření a díky situaci a cenám plynu může být tématem i teplárna.

Jan MašekZdroj: se souhlasem Jana MaškaJan Mašek
ředitel regionální kanceláře CzechInvest
Železný Brod

V Železném Brodě za posledních 10 let ubyla desetina obyvatel a trend se nezlepšuje, což má samozřejmě dopady na celé město a jeho občany. Věřím, že právě schopnost kandidátů udělat město a jeho okolí atraktivním pro život a smysluplně ho rozvíjet bude pro mnoho voličů důležitá.

Jitka SkalickáZdroj: se souhlasem Jitky SkalickéJitka Skalická
architektka
Jablonec nad Nisou

V současné době v Jablonci nevnímám žádné významné téma, které by obyvatele města rozdělovalo a tím pádem bylo pomyslným jazýčkem na vahách při rozhodování koho volit. Městem rezonují obvyklá témata: údržba veřejných prostranství, centrum města, přehrada, Lázně, rozbité chodníky, nepořádek u popelnic a podobně. Myslím si, že se lidé budou rozhodovat podle kandidátů, které znají, nebo znají výsledky jejich práce.

Zdroj: DeníkCo u vás rozhodne volby? Zapojte se do ankety Deníku
Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas

Zvolíme vedení obcí a senátory

Volby do zastupitelstev obcí, komunální volby, vyhlásil prezident republiky na dny 23. a 24. září 2022. 

Současně proběhne první kolo volby do třetiny Senátu Parlamentu České republiky. A to konkrétně v obvodech 1 - Karlovy Vary, 4 - Most, 7 - Plzeň-město, 10 - Český Krumlov, 13 - Tábor, 16 - Beroun, 19 - Praha 11, 22 - Praha 10, 25 - Praha 6, 28 - Mělník, 31 - Ústí nad Labem, 34 - Liberec, 37 - Jičín, 40 - Kutná Hora, 43 - Pardubice, 46 - Ústí nad Orlicí, 49 - Blansko, 52 - Jihlava, 55 - Brno-město, 58 - Brno-město, 61 - Olomouc, 64 - Bruntál, 67 - Nový Jičín, 70 - Ostrava-město, 73 - Frýdek-Místek, 76 - Kroměříž, 79 - Hodonín.