Než začne Janet Robin točit s basákem Led Zeppelin, stihne odehrát šest koncertů v Čechách. Jednou ze zastávek je také jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 17. listopadu. Koncert začne ve 20 hodin.

Virtuózní americkou kytaristku a zpěvačku doprovodí čeští muzikanti baskytarista Vladimír Guma Kulhánek (Etc, T4, Anna K., …) alt. Vašek Vávra (Anna K., Lukáš Martínek), bubeník Martin Vajgl (Vltava, November 2nd, 123 min, Wanastovy vjecy..) a kytarista Roman Helcl (Anna K., November 2nd).

„Stejní muzikanti mě už doprovázeli na posledním českém turné a bylo to vážně skvělé. Ostatně jsme vyrůstali na stejné muzice, takže jsme si nemuseli na zkouškách nic vysvětlovat. Mám pocit, jako kdybych s nimi hrála odjakživa, takže se naživo dokážeme hodně odvázat. Posluchači se mají na co těšit," řekla zpěvačka.

JANET ROBIN & BAND

(Vladimír Guma Kulhánek, Vašek Vávra, Martin Vajgl, Roman Helcl)

koncert

Kdy: sobota 17. listopadu od 20 hodin

Kde: Klub na Rampě, Jablonec nad Nisou

Vstupné: 170 Kč - 250 Kč

Janet Robin se tentokrát v Čechách kromě Jablonce nad Nisou zastaví například v Brně, Litomyšli, Benešově a Hustopečích.

V Praze se v pátek objeví jako host slavného kytaristy Tommy Emmanuela, o kterém se říká, že je nejrychlejší trsátkový hráč planety.

Svůj koncertní program postaví Janet na skladbách ze své poslední desky Everything Has Changed (Hypertension Music), která je zajímavá už jen tím, jak vznikala. V proslulém osobním studiu Johnnyho Cashe Cash Cabin (známé například z filmu Walk the Line) jej produkoval Cashův syn John Carter Cash s přispěním Cashova zvukaře Chucka Turnera a spoluhráčů „muže v černém". Výsledkem však není, jak by se dalo předpokládat, nahrávka s prvky country, ale živelné album písničkářky, která vychází z rockových kořenů.