Na koncert zpěvačky Anety Langerové zve ve čtvrtek 3. prosince Městské divadlo v Jablonci nad Nisou. Její vystoupení zde začne již v 19.00, je přitom součástí celorepublikové i mezinárodní (Slovensko) šňůry k loni novému Anetině albu „Na Radosti".

Temná balada

Současně Langerová, která se poprvé výrazně prosadila v prvním ročníku vyhledávací soutěže Česko hledá SuperStar, nyní představuje svůj zbrusu nový videoklip k osudové písni „Tragédie u nás na vsi" z posledního alba. Tato temná balada o nešťastné lásce, vině a také nevině, odsouzení a též touze po odpuštění odhaluje další z příběhů desky na Radosti, inspirované divokou přírodou Šumavy.

Detektivka

„A máme pro vás teď jednu detektivku. Doufáme, že se budete bát," připravuje Aneta diváky svých koncertů vždy, když se na koncertech chystá zpívat písničku Tragédie u nás na vsi. „Já se taky vždycky bojím, když ji zpívám," sama prozrazuje.

Nad drsným příběhem, který tak trochu vyvažuje poetickou tvář venkova, jako by se vznášel tajemný opar, oblak viny a neviny. Tajemnou atmosféru Anetina nového videa dokresluje prostředí České Sibiře, kde se natáčelo. A videoklip svým filmovým ztvárněním navazuje na předchozí Andělem oceněný klip k písni Tráva. Také vznikal v kruhu přátel a rodiny. Režie a scénáře se ujala Olga Špátová, za kamerou stál Lukáš Hyksa, autorkou střihu je Šárka Sklenářová.

Je vypravěčkou

Hlavního hrdinu, jehož dostihne v příběhu vlastní svědomí, hraje bubeník Martin Kopřiva. Aneta pak vystupuje v této své pěkné písničce „jen" v roli vypravěčky.

„Nic dnes není černobílé, také o tom v této písni zpívám," prozrazuje Langerová. V klipu se objeví i další členové Anetiny kapely, kteří ztvárňují roli vesničanů. A to včetně autora písně a producenta alba Jakuba Zitka.