"Připravena je celodenní soutěž pro celou rodinu – stačí přijít barevně sladěni a splnit několik úkolů,“ přibližuje Eirk Černý, který programovou nabídku ve Šťastné zemi připravuje. Kromě soutěží tu bude připraveno divadelní představení a netradiční výuka angličtiny. Tradičně se tu budou třídit odpady s firmou EkoKom.
Ani Barevný den nemá jiný cíl než nabídnout rodinám s dětmi společné trávení volného času aktivně v přírodě a na čerstvém vzduchu…

Vloni do Šťastné země na různé akce zavítalo na 65 000 lidí, pro letošní sezonu na ploše areálu přibyly nové dětské atrakce, je tu dětská trpasličí vesnička, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, vysazeny byly další dřeviny, aby tu ve slunečných dnech vznikla stinná zákoutí. Jsou zde také nové lavičky u jednotlivých atrakcí, zkvalitněno bylo i občerstvení a zázemí areálu. Už vloni zde byly instalovány dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na známé a oblíbené akce, jako jsou hasičské slavnosti, gotická a rajčatová bitva nebo slavnosti slámy – Slamák. Je tu ale současně i několik novinek, jako například červnový festival dětské umělecké tvorby, prázdninový westernový den nebo slavnosti dřeva. Pořadatelé si hodně slibují od pohádkového víkendu na rozhraní července a srpna, který bude malou procházkou po hradech a zámcích Českého ráje.
Oficiální „tváří“ areálu je oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř.

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena od 26. dubna do 28. září každý den
od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin.

Další připravované akce:

1. 6. - Den dětí
Čeká vás netradiční zábava v doprovodu živých zvířátek a neotřelých her. Vyrobíte si originální dárek a načerpáte nápady, jak aktivně trávit volný čas v rodinném kruhu.

21. 6. - 22. 6. - Festival regionální pěvecké, taneční, hudební a divadelní tvorby v srdci Čes. ráje
Festival dětské umělecké tvorby v jedinečné atmosféře přírodního parku je skvělou příležitostí pro vzájemnou inspiraci a předávání zkušeností. Regionální soubory představí to nejlepší ze své tvorby.

28. 6. - Hasičské slavnosti
Atmosféru napětí při boji s ohněm Vám zábavnou formou zprostředkují místní i vzdálenější hasičské sbory. Nebudou chybět soutěže včetně přehlídky historické i moderní hasičské techniky. Nezapomenutelným zážitkem pro vás i v tomto roce bude osvětlená hasičská fontána na hudbu Má vlast od Bedřicha Smetany.

5. 7. - Westernový den
Pro milovníky divokého západu jsme připravili novinku letošní sezóny, která vás rozhodně nezklame. Uvidíte ukázky westernového ježdění na koních, seznámíte se s životem indiánů a samozřejmě nebudou chybět soutěže pro děti a další atrakce.

19. 7. - 20. 7. - Slavnosti dřeva
Pokud máte rádi vůni dřeva a občas necháte popustit uzdu své fantazii, pak máte jedinečnou příležitost vytvořit něco pěkného na čerstvém vzduchu. Ve společnosti místních umělců si v tvůrčích dílnách přijdete určitě na své.

26. 7. - 27. 7. - Pohádkový víkend ve Šťastné zemi
Pojďte s námi do pohádky. Seznamte se s hrady a zámky Českého ráje a jejich obyvateli – bytostmi z pohádek a pověstí. Během putování budete moct soutěžit, vyrábět, ale hlavně se bavit.

2. 8. - Historická gotická bitva
Přeneste se s námi v čase do dob udatných rytířů a vychutnejte si jedinečnou atmosféru válečných bitev a turnajů. Dění umocní dobová hudba i tanec, speciality na grilu a kapka medoviny.

9. 8. - 31. 8. - Slavnosti slámy 2008
Slavnosti slámy jsou třítýdenní, dnes již tradiční akcí, kde se vše točí kolem slámy. Každým rokem tu vyroste velký slaměný hrad s bludištěm v kukuřičném poli, příchozí si mohou udělat vlastní sochu ze slámy, koná se spousta doprovodných soutěží a otevřeny jsou i tvůrčí dílny.

16. 8. - Rajčatová bitva
Jak naložit s rajčaty netradičním způsobem? To zjistíte nejen na bitevním poli. Zásah přezrálým rajčetem a míra vzrušení předčí Vaše očekávání a stane se jedinečným zážitkem léta. Pokud máte dobré plíce, zabojujte o atraktivní ceny v potápění v rajském protlaku.

23. 8. - Folkový slamák
Přijďte si vychutnat celé odpoledne příjemnou muziku, která zabrousí do folku, folkrocku, bluegrassu a country. Hrát Vám budou umělci z Českých Budějovic, Chomutova, Pardubic, Liberce, Jablonce nad Nisou, Ústí nad Labem a také z USA.

30. 8. - Slamák - loučení s létem
Nebuďte smutní, že léto končí, a pojďte se s ním společně s námi rozloučit. A nejen to, můžete si vyrobit i něco pěkného a dobře se pobavit.

13. 9. - 14. 9. - České švestkobraní
České švestkobraní je akcí, která chce oživit tradici pěstování ovoce a jeho zpracování. Připravena je soutěžní aréna, koncertní pódium, tržnice i veletrh ovocných nápadů a receptů. Domů si odnesete osvědčené recepty našich babiček, čerstvé ovoce, výborný Kittelův bylinný likér nebo pravou slivovici z našeho regionu.

27. - 28. 9. - Bramborák 2008
Vůně bramborové natě, speciality z babiččiny kuchyně, kupa soutěží a bramborových disciplín, kde brambora hraje prim. A navíc poletující draci nad hlavami návštěvníků.