Big Band Jam vznikl u příležitosti dvacátých narozenin Big'O'Bandu. Akce se u posluchačů ujala a letos už to orchestr roztočí v Divadle F. X. Šaldy potřetí. Galakoncert startuje v sobotu 10. listopadu v 19 hodin.

„Pro tento rok jsme připravili dvacet úplně nových skladeb, které diváci ještě neměli možnost slyšet v našem provedení, jsou to například instrumentální kusy Boba Mintzera, Duka Ellingtona, Franka Sinatry," prozradil kapelník Marek Ottl.

Kříž i beat boxer

S orchestrem vystoupí tradičně zpěvák Jan Kříž, vítěz televizní soutěže Robin Hood Cesta ke slávě. Další z hostů bude vokální sdružení Voxtet patřící mezi evropské špičky ve svém oboru a beat boxer Miras Beatbox.

„Vokální těleso Voxtet často odborníci přirovnávají ke špičkám jako jsou švédští Real Group. Miras Beatbox je mladý a nadějný účastník nedávného mistrovství světa v beat boxu, který s Big'O'Bandem delší dobu úspěšně spolupracuje a předvádí divákům úžasné spojení moderního beat boxu a tradičního pojetí swingových a bigbandových skladeb," doplnil Marek Ottl.

Moderní přístup

Repertoár kapely dnes zahrnuje především soudobou tvorbu, i když neupouští ani od tradičních bigbandových skladeb. Big'O'Band se nebojí vystoupit z řady a chopit se neotřelých aranží, nebojácně vstupuje do vod nejen popu, ale i rocku, funky a obecně hudby, která je blízká především mladší generaci a uším s širokým hudebním záběrem.

Big'O'Band Liberec

BIG BAND JAM 2012

3. ročník galakoncertu

Kdy: sobota 10. listopadu od 19 hodin

Kde: Divadlo F. X. Šaldy, Liberec

Hosté:

Jan Kříž

Voxtet

Miras Beatbox

„Nehrajeme rozhodně nic usedlého, spíše populární hudbu. Náš repertoár je průřez všemi styly od rocku, funky, popu až ke swingu a tradičním skladbám big bandů," řekl autor aranží Marek Ottl.

Ella, Ray i Stevie

Konkrétně posluchači uslyší třeba hity od Stevieho Wondera, Reye Charlese, Elly Fitzgerald, Amy Winehouse a dalších. Písně autor Marek Ottl moderně zaranžoval pro třiadvacetičlenný big band.

I když mužský zpěv obstarává hlavně každoroční host Jan Kříž, v jedné písni ho vystřídá člen kapely. „Písničku od Michaela Bubleho zazpívá náš kytarista," dodal šéf orchestru.

Kapela se transformovala v 90. letech z dechovky „Liberečanka", která byla součástí velkého dechového orchestru Železničář, kde se setkala většina muzikantů Liberecka. V dnešní době se Big'O'Band specializuje na plesy maturitní, firemní a jiné společenské akce, což se promítlo i do repertoáru.

BIG´O´BAND

Kdo jsou? Big´O´Band je liberecký bigband, který ke svému řemeslu přistupuje s moderní vizí. Nechce být zkostnatělým tělesem, které hraje stále tytéž písně v zastaralých úpravách.

Jak a co hrají? Repertoár kapely dnes zahrnuje především soudobou tvorbu, i když neopouští ani od tradičních bigbandových skladeb. Big'O'Band se nebojí vystoupit z řady a chopit se neotřelých aranží, nebojácně vstupuje do vod nejen popu, ale i rocku, funky a obecně hudby, která je blízká především mladší generaci a uším s širokým hudebním záběrem.

Konkrétní repertoár? Například písně Stevieho Wondera, Reye Charlese, Elly Fitzgerald, Amy Winehouse a dalších nebo instrumentální skladby Boba Mintzera, Duka Ellingtona, Franka Sinatry a jiných.