V Eurocentru jich bude celkem třináct. Creep, Diviška, Mattem, Vitaa, Dejzr, Pokeccc, Terysa, Ikon, Attack, Lukefry, Peca, Husby, ERRROR1K & Naty Hrychová. Ti všichni přiblíží, jak vznikají zábavné skeče, herní videa, ale třeba i hudba. Diváci ocení řadu odkazů na úspěšná videa svých idolů a moderní vizuál doplněný o propracovanou světelnou show a videoprojekci.

A mladí Jablonečané se již těší. „Viděla jsem videa z akce v Praze, to je zábava pro nás mladé. Už se těším,“ sdělila Jitka Farská z Jablonce. Její rodiče jsou ochotni zaplatit takzvanou vstupenku Prime, která zaručuje třeba osobní setkání s youtubery nebo drobné dárky. „Dcera bude mít vedle zážitku i nějakou hmatatelnou vzpomínku,“ popsal otec Jiří.

Bliknutí záhadného zeleného světla ve večerní mlze vyslalo v roce 1960 osobní vlak na kolej, po níž se v protisměru blížil motorák
PODCAST: Dějiny temné i tajemné. Zelené světlo poslalo na smrt dva vlaky

Přibližně devadesátiminutová show zaštítěná společností Czech Social Production je vedena jako divadelní představení o hledání tajemného světla. „Na diváky čeká napínavý příběh, jehož se v několika momentech budou moci i stát součástí a sami přímo ovlivnit, jak nakonec dopadne,“ popsal za organizátory Lukáš Fritscher, sám úspěšný influencer. Jeho YouTube profil, kde vystupuje pod přezdívkou Lukefry, sleduje více než čtvrt milionu lidí a jeho videa, ve kterých řeší společenská témata, aktuální dění či média, dosahují statisícové sledovanosti.

Grand Showtime poprvé proběhla před šesti lety. „Abychom všem ukázali, že řada youtuberů jsou skutečně talentovaní herci, zpěváci, tanečníci či baviči, a že své umění dokáží ukázat i naživo. Což se naštěstí povedlo a podařilo se nám vytvořit fenomén, který poutá pozornost tisíců mladých lidí,” přiblížil vznik akce Fritscher.

„Záležet si dáváme především na výběru vystupujících. Můžeme se zaručit, že spolupracujeme jen s youtubery, kteří mají dobrý vliv na své publikum a dokáží je ovlivňovat správným směrem,” doplnil další z organizátorů Ondřej Chalupa.

Zároveň chtějí dospívající alespoň na chvíli odstavit od blikajících displejů. „Vyměň displej za skutečnou show. Vtáhneme tě do děje a zažiješ své oblíbené tvůrce tak jako nikdy dřív,“ pozval Chalupa. Na samotnou show se těší i sami influenceři. „Je to o partě. Známe se, ovlivňujeme se a těšíme se na sebe. Uvidíme, jaké publikum za námi dorazí v Jablonci,“ pousmál se Pokeccc. Po skončení show proběhne autogramiáda všech vystupujících.

Mezi mladými hvězdami, které již na konci září navštíví Jablonec, nebude chybět Martin Hložek vystupující pod přezdívkou Creep, který tvoří jedny z nejúspěšnějších skečů na tuzemské scéně, úspěšný autor herních videí Vitalyi Kresan (známější jako Vitaa) či tvůrkyně na sociální síti TikTok s takřka milionem sledujících Tereza Kovářová alias Terysa.

Spolu s nimi vystoupí populární influenceři známí pod přezdívkami Mattem, Attack, Diviška, Peca, Ikon nebo Pokeccc. Jejich nejsilnější divácká základna se pohybuje ve věku 11 - 15 let, pro které je akce především určena. O hudební doprovod celého představení se postará mladá zpěvačka Naty Hrychová, která zaujala kritiky svými hity Nehledej Růženku, Pohoda jazz nebo By se ti líbilo. Její nejúspěšnější videoklip má na platformě YouTube více než 17 milionů přehrání.

Akce proběhne 30. září od 16 hodin v jabloneckém Eurocentru . Organizátoři doporučují do sálu přijít lehce dřív. Držitelé vstupenky Prime pak mají dorazit nejpozději v 15 hodin. Samotná akce (včetně autogramiády) končí nejpozději v 19.30.

GRAND SHOWTIME 2023
15. 9. - Pardubice
16. 9. - Ostrava
17. 9. - Brno
29. 9. - Plzeň
30. 9. - Jablonec nad Nisou
1. 10. - Praha