Předchozí
1 z 11
Další

Klára Kubíčková: Kilometry s dětmi

Klára Kubíčková: Kilometry s dětmiKlára Kubíčková: Kilometry s dětmiZdroj: Se svolením nakladatele

Vydejte se s námi ven! Auto nechte doma. Jedeme vlakem, jdeme pěšky. S batohem a svačinou, do lesa, do hor i kolem řek, v zimě i v létě. Opusťte na chvíli civilizaci a vezměte děti za dobrodružstvím, které čeká za humny. Naučíme se pátrat po turistických značkách, správně se sbalit na celý den, číst mapu, nebát se klíšťat i vařit na ohni. Možná jste si mysleli, že to nejde. Že když se narodí děti, bez auta se nehnete a bez kufru na kolečkách se nesbalíte. Jde to! A je to jednodušší, než se zdá… Vydává nakladatelství Cpress.

Robert Galbraith: Neklidná krev

Robert Galbraith: Neklidná krevRobert Galbraith: Neklidná krevZdroj: Se svolením nakladatele
Soukromý detektiv Cormoran Strike je na návštěvě své rodiny v Cornwallu, když ho osloví žena s prosbou o pomoc při hledání své matky, Margot Bamboroughové, která zmizela za záhadných okolností v roce 1974. Strike nikdy předtím neřešil odložený případ, ale příběh, který se odehrál již před čtyřiceti lety, ho velmi zaujal A přestože má jen malou šanci, že případ vyřeší, pustí se do vyšetřování… Jedná se o očekávaný pátý díl bestsellerové série s Cormoranem Strikem a Robin Ellacottovou od Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové). Vydává nakladatelství Kniha Zlín.

Monika Czernin: Josef II. - Fascinující život habsburského císaře

Monika Czernin: Josef II. - Fascinující život habsburského císařeMonika Czernin: Josef II. - Fascinující život habsburského císařeZdroj: Se svolením nakladatele
Konec 18. století. Evropské monarchie se otřásají v základech. Syn Marie Terezie císař Josef II. vidí nutnost reforem a s nadšením sahá po myšlenkách osvícenství. Bez velké slávy a početného doprovodu procestuje inkognito svou obrovskou říši. Na vlastní oči zjišťuje, jak žijí jeho poddaní, jak trpí robotou, jak hladoví. Setkává se s prostými lidmi i s knížaty a králi, navštěvuje špitály a továrny a neustále sbírá nové poznatky, které využívá při budování svého moderního státu. U sestry ve Versailles pociťuje předzvěsti Velké francouzské revoluce. Nakonec na cestách stráví čtvrtinu doby své vlády. Vydává nakladatelství Moba.

JoAnn Rossová: Sestry z vinice

JoAnn Rossová: Sestry z viniceJoAnn Rossová: Sestry z viniceZdroj: Se svolením nakladatele

Když válečný fotograf Jackson Swann zemře, zanechá za sebou nejen vinici v Oregonu, ale především tři dcery, které měl s různými ženami, a dosud o sobě nevěděly. Podaří se Tess, Charlotte a Natalii, jejichž povahy a vztah k otci by se nemohly více lišit, najít společnou řeč a odhalit rodinnou historii, která může změnit jejich život?

Britská spisovatelka Julie Caplinová
Autorka Julie Caplinová: Výlet do Prahy byl jedním z nejlepších v mém životě

Autorka JoAnn Rossová má na kontě už přes 100 románů, které vyšly ve 26 zemích (téměř 30 jich vyšlo i v českém překladu). Je na seznamu nejprodávanějších autorů sdružení Romance Writers of America a za dlouhou literární kariéru stihla nasbírat řadu ocenění. Sestry z vinice vydává nakladatelství Metafora.

Miloš Urban: Továrna na maso

Miloš Urban: Továrna na masoMiloš Urban: Továrna na masoZdroj: Se svolením nakladatele
Inženýr Leon Hebvábný je stejně výstřední jako jméno, které nese, a přesto se snaží žít jen svou prací a pro rodinu. Vystudovaný technik, který stál u počátků neonového rozsvěcení Prahy ve 20. letech 20. století, je pro svou tvořivost zlákán zdánlivě jiným oborem: má vylepšit společenský obraz Ústředních pražských jatek. Vše jde zdárně, pak se ale objeví nová zaměstnankyně a obrátí Leonův svět na ruby. Jako by nestačilo, že v kafilerii na Maninách byly mezi zvířecími objeveny i lidské kosti… Autor Sedmikostelí a Hastrmana oživuje znovu pražskou historii, v níž hledá kouzlo starých časů, ale i napětí a běsy v nás. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha. Vydává Argo.

Dagmar Beňaková: Toulky po stopách císařovny Sisi

Dagmar Beňaková: Toulky po stopách císařovny SisiDagmar Beňaková: Toulky po stopách císařovny SisiZdroj: Se svolením nakladatele
Spolu s autorkou můžete navštívit oblíbená místa císařovny Alžběty v jejím rodném Bavorsku, procestovat Rakousko, ale také zavítat do Českých zemí, jejího milovaného Uherska i do vyhlášených lázní na území dnešního Slovenska. Autorka v knize využívá autentickou dokumentaci, korespondenci císařovny s jejími nejbližšími, paměti současníků i tehdejší tisk – veškeré použité informace jsou ověřené archivními dokumenty. Publikace navíc obsahuje řadu dosud nezveřejněných detailů ze života legendární císařovny a bohatou obrazovou dokumentaci, zahrnující jak snímky ze Sisina „rodinného alba“ tak aktuální fotografie míst, která tato žena navštívila. Vydává Grada.

Daniel Špaček a Tomáš Končinský: Do Nepaměti

Daniel Špaček a Tomáš Končinský: Do NepamětiDaniel Špaček a Tomáš Končinský: Do NepamětiZdroj: Se svolením nakladatele
Autoři ocenění Magnesií Literou nabízejí další příběh pro dětské čtenáře. Jeho hrdinka Jasmína je úplně obyčejná holka, která občas zapomene udělat úkol, jindy si zase vzpomene, že se jí do něčeho vážně nechce. A proč si taky věci pamatovat? Nejlepší je pustit všechno z hlavy a užívat si! To si ale myslí jen do chvíle, než zjistí, že v záhadném místě zvaném Nepaměť jí všechny vzpomínky mohou ukrást. Při dobrodružné pouti napříč fantastickými světy zjistí, proč by nám to, co si pamatujeme, rozhodně ukradené být nemělo. Vychází v nakladatelství Albatros.

Jane Goodallová: Důvod k naději

Jane Goodallová: Důvod k nadějiJane Goodallová: Důvod k nadějiZdroj: Se svolením nakladatele
Světově uznávaná bioložka a ochránkyně přírody Jane Goodallová změnila svým výzkumem v šedesátých letech 20. století pohled na chování šimpanzů a významně se zasloužila o jejich ochranu. Zjistila například, že tito primáti používají nástroje, že dokážou projevovat své emoce, ale i to, že se mezi sebou zabíjejí. Šimpanze v africkém Gombe studovala přes 45 let a právě jí vděčíme za mnoho poznatků o nich. Její biografie vyšla v nakladatelství Kazda.

Jakub Kynčl: Pas a pes

Jakub Kynčl: Pas a pesJakub Kynčl: Pas a pesZdroj: Se svolením nakladatele
Může Čech se stálým zaměstnáním vměstnávat do pěti týdnů dovolené hromadu dobrodružství na druhém konci světa? Jakub Kynčl propojil životní hobby hraničící s posedlostí se svou prací a pravidelně dokazuje, že ano. Z klimatizované kanceláře rovnou do pralesa s hloupým úsměvem na rtech a jet lagu navzdory.

V barvitých příbězích ze Střední a Jižní Ameriky se dozvíte, proč mohou být krevety ta nejbezpečnější objednávka, spolu s autorem budete stopovat jaguára v belizském pralese, navštívíte nejděsivější hřbitov světa ležící zapomenutý hluboko v poušti Atacama a potvrdíte si, že v Kolumbii nejdou pro výstřel daleko.

Knižní tipy Deníku pro červen 2022
Knižní tipy na červen: Werichovy ženy, Koptovy historky i Mádlova prvotina

A když dojde na osudové setkání se čtyřnohou tulačkou Norií ve vysušené chilské pampě, přesvědčíte se o tom, že láska hory přenáší. A někdy i ty šestitisícové. Vydává Grada.

Dylan Newtonová: Královna šťastných katastrof

Dylan Newtonová: Královna šťastných katastrofDylan Newtonová: Královna šťastných katastrofZdroj: Se svolením nakladatele
Kate Sweetová se živí organizováním dokonalých svateb. Když ji tedy kamarádka uvrtá do přípravy slavnostního představení novinky spisovatele Drakea Matthewse, všechno je najednou hlavou vzhůru. Drake totiž píše horory. A taky je vážně pohledný. A navíc se Kate už při prvním setkání podaří ho zmrzačit. Začátek téhle romance je opravdová noční můra! Zábavnou romantickou prvotinu Dylan Newtonové vydává Metafora.

Emily Henryová: Alex, léto a já

Emily Henryová: Alex, léto a jáEmily Henryová: Alex, léto a jáZdroj: Se svolením nakladatele
Poppy a Alex nemají vlastně vůbec nic společného. Ona je jak z divokých vajec, on nosí béžové kalhoty. Ale nějak se stalo, že od jisté památné společné jízdy domů ze studií jsou z nich nejlepší kamarádi. Většinu času žije každý jinde – ona v New Yorku, on v jejich rodném městečku –, ale už deset let spolu každý rok jezdí na úžasnou dovolenou. Nebo spíš jezdili. Před dvěma lety se totiž všechno zhroutilo a oni spolu od té doby nepromluvili.

Když se Poppy někdo zeptá, kdy byla naposledy doopravdy šťastná, ví naprosto jistě, že to bylo na poslední dovolené s Alexem. A tak se rozhodne svého bývalého nejlepšího kamaráda přesvědčit, že by si spolu měli vyjet ještě jednou a všechno si vysvětlit a vyříkat. Romantické čtení od autorky bestselleru Letní sázka vydává Metafora.