Jan Špilar je majitelem kadeřnického studia Střihoruký Edward v Brně. Je Ambasadorem L'Oreál Professionel a členem Haute Coiffure Francaise v české republice. Byla mu udělena zlatá medaile se safírem za vytrvalé přenášení odborných znalostí z Francie do České republiky.

Na jeho umění se mohou těšit návštěvníci jabloneckého Městského divadla v sobotu od 10 hodin dopoledne. Programem provází David Hamr. Kadeřník předvede módní střihy a svatební a společenské účesy. Jako host vystoupí David Mattioli.

Jan Špilar líčil na Oskary ověnčeném filmu Amadeus, Miloše Formana. Česal a líčil několik ročníků soutěží MISS ČR. Vystupuje v kadeřnických show po celé republice a publikuje v mezinárodních časopisech. Vede odborné semináře střihů. Zasedá v odborných porotách.

Jeho služeb využili také při letošních červnových oslavách 30. výročí vzniku filmu Postřižiny, na kterém se v Dalešickém pivovaru setkali režisér Jiří Menzel, představitelé filmových hrdinů Jiří Schmitzer, Jaromír Hanzlík a další tvůrci.

Jan Špilar se narodil v roce 1964 v Pardubicích, kde také vychodil základní školu. „Následně pak jsem se vyučil kadeřníkem v Hradci Královém a do prvního zaměstnání jsem nastoupil jako maskér v Národním divadle Praha,“ píše Špilar na webových stránkách. Právě z Národního divadla se dostal k líčení na filmu Amadeus. „Pak následovaly dva roky vojny a po nich jsem se přestěhoval do Brna, kde jsem pracoval jako pošťák,“ popisuje dále Špilar.

Ke kadeřnické profesi se vrátil až později. V roce 1993 jsem si otevřel kadeřnické studio Střihoruký Edward. Začal také studovat. Na katedře praktické teologie promoval v roce 2004.