Gavinchi, vlastním jménem Gavin Brown, se narodil ve východní části Kingstonu. Jeho rodiče jsou již dlouhou dobu nedílnou součástí hudebního průmyslu na Jamajce. Jeho matkou je slavná zpěvačka z osmdesátých let Bitty McLean a otcem populární rozhlasový diskžokej Owen “O.B” Brown. První singl Gavin nazpíval již v roce 1995 a ve stejném roce ho začala hrát jamajská rádia.

Pod uměleckým jménem Gavinchi se uvedl na reggae scénu až na přelomu let 1998 a 1999. Hned první tři singly, které vydal pod tímto pseudonymem, se dostaly do rotací všech hlavních rádií na Jamajce. Singl “Michelle” mu dokonce zajistil živé vystoupení v jamajské státní televizi.

Z Gavinchiho se stal umělec pracující na mezinárodní úrovni, který má na svém kontě spolupráce s producenty ze Spojených států, Evropy a Hawajských ostrovů, stejně jako pěvecké kombinace s reggae superstars Lucianem, Edy Fitzroyem aTootsem Hibbertem nebo Crazie Bonem z legendární hip hopové formace Bone Thugs-n-Harmony.

V Jablonci nad Nisou Gavinchi vystoupí v rámci již druhého evropského turné, které má za úkol propagovat jeho debutové album s názvem „Release di truth“.