1/3

JABLONECKO

Jiří Pavlica & Hradišťan a Iuventus, gaude!
Kdy: pátek 31. května v 19.00
Kde: Eurocentrum, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: Tradiční festival Jablonecké tóny 2024 letos zahájí Jiří Pavlica & Hradišťan spolu s dětským pěveckým sborem Iuventus, gaude. Seskupení Jiřího Pavlici & Hradišťanu je ojedinělé svou vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z lidové tradice. Vystoupení doplní pěvecký sbor Iuventus, gaude! při Základní umělecké škole Jablonec nad Nisou, jenž vystoupí pod vedením sbormistryně Anežky Šebové.

Výstava Jablonecké tóny 2023
Kdy: pátek 31. května v 18.00
Kde: Eurocentrum, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: Výstava fotografií zachycujících kulturní události stejnojmenného festivalu Ohlédněte se za loňským úspěšným ročníkem Jabloneckých tónů prostřednictvím volně přístupné výstavy ve foyer Eurocentra. Fotografie ze svých archivů poskytla společnost Kultura Jablonec, město Jablonec nad Nisou a zdejší Základní umělecká škola. Snímky připomenou vydařené akce, které se konaly v rámci Jabloneckých tónů na několika místech Jablonce nad Nisou – na Mírovém náměstí, v Tyršových sadech, v amfiteátru Eurocentra či v areálu Pivovaru Volt. Výstava bude trvat do 6. září.

close Koncert v Pivovaru Volt v Jablonci nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Koncert v Pivovaru Volt v Jablonci nad Nisou.

Zahájení sezóny a dětský den na Zubačce
Kdy: sobota 1. června v 9.00
Kde: Ozubnicová železnice Tanvald - Kořenov - Harrachov

Proč přijít: V sobotu přesně na Den dětí bude zahájena další sezóna na Zubačce - v Kořenově se bude konat den dětí, na Zubačku vyrazí zvláštní vlaky. V Kořenově bude pro děti připraven tradiční den dětí plný her a soutěží o drobné i sladké ceny. Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem bude tvořit motorový vůz 810, přípojný vůz 010, vozy Balm a motorová lokomotiva řady 743. Jízdenky do našich zvláštních vlaků koupíte na e-shopu https://jizdenky.zubacka.cz/. V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy, Výtopnu Kořenov nebo se svézt vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Občerstvení bude zajištěno.

Dětský den u sklárny Novosad a syn
Kdy: sobota 1. června v 9.00
Kde: Sklárna a mini pivovar Novosad a syn, Harrachov

Proč přijít: Program bude nejen pro děti připraven od ranních hodin. Až do 15 hodin se můžete zúčastnit pravidelných prohlídek sklárny (200 korun dospělí, 50 korun děti), do 16 hodin bude otevřena dětská dílna, kde si vaše ratolesti vyrobí vlastní skleničku (za 150 korun). V 11 hodin vám Divadlo Na cestě zahraje pohádku Jak šel Honza do světa o tom, jak je dobré umět držet své slovo a překonávat strach. Ve 13 hodin zahraje liberecký pěvecký sbor Matylda a Tylda a ve 14.30 opět vystoupí Divadlo Na cestě – zahrají pohádku O Plaváčkovi a třech zlatých vlasech o velké cestě za dobrodružstvím.

Tvoříme s láskou 
Kdy: sobota 1. června od 10 do 17 hodin
Kde: malý sál sokolovny Malá Skála 

Proč přijít: Připraveno bude mnoho a mnoho tvořivých dílniček, kde si budete moci vytvořit krásné věci pod vedením těch nejlepších lektorů z kreativity.

Maloskalská noc
Kdy: sobota 1. června od 10.00
Kde: areál u fotbalového hřiště, Malá Skála
Za kolik: 590 korun

Proč přijít: Maloskalská noc oživí areál u fotbalového hřiště bohatým programem pro všechny věkové kategorie. Akci zahájí tradiční neckyáda, soutěž alegorických plavidel na Jizeře. Motivace k účasti je veliká, každý aktivní účastník obdrží vstupenku na festival zdarma. Startuje se v 10 hodin pod pěší lávkou. Od 12 hodin se pak otevřou brány areálu festivalu, kde na ty nejmenší čekají nafukovací atrakce a dárek ke Dni dětí. Hodinu po poledni zahájí hudební program děti z Malé Skály a okolí pod vedením učitelky Daniely Nechutné. Ve svižném tempu navážou legendární Waldovy Matušky a pak se můžeme těšit na vystoupení písničkářky Rozálie, nový hudební projekt Šimona Mikeze a zpěvačky Byancy a první vrchol večera nestárnoucí písničkářku Lenku Filipovou.
Večer se ponese v duchu rockenrolu v podání zpívajícího právníka Doctora PP a po něm vystoupí headliner letošního ročníku, česká hardrocková legenda Doga v čele s charismatickým zpěvákem Romanem „IZZI“ Izaiášem. Letošní ročník zakončí turnovská kapela Hitmakers. Kromě muziky čeká na návštěvníky tradičně bohaté občerstvení, Maloskalské pivo a doprovodné akce pro děti. Pro děti od 6 let je vstup zdarma a do 14 let symbolických 100 korun. U pokladny zároveň obdrží dárek ke Dni dětí. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream a Ticketportal a na místě.

Tři přadleny
Kdy: sobota 1. června ve 13.00
Kde: Kostel sv. Anny, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: Loutkové představení Tři přadleny v kostele sv. Anny proběhne jako doprovodný program k zakončení výstavy loutek v Domě Scheybalových s možností poslední prohlídky. Loutkové představení o lenosti, která nezná mezí, zabaví diváky všech věkových kategorií (je vhodné už pro děti od 3 let). Před představením je možné naposledy navštívit výstavu loutek s možností zahrát si vlastní divadlo, která bude zdarma otevřena od 10 do 13 hodin v podkroví Domu Scheybalových.

Dětský den na Žluté plovárně
Kdy: sobota 1. června ve 13.00
Kde: Žlutá plovárna, Malá Skála

Proč přijít: Akce je věnována nejmenším návštěvníkům. Svátek dětí oslavíte v areálu Žluté plovárny nabitým programem, na který se těší i Slunčík, maskot, který je zárukou dobré zábavy. Návštěvu Dětského dne můžete spojit s rodinným festivalem Maloskalská noc, jehož součástí bývá i zábavná Neckyáda.

Cesta lesem pohádek
Kdy: neděle 2. června od 9:00
Kde: Autokemp Tanvald
Za kolik: 40 korun

Proč přijít: Na Cestě lesem pohádek čekají na děti i dospělé mnohé pohádkové bytosti. Start akce pořádané tanvaldským Rodinným centrem Maják se odehraje v 9 hodin ráno, na trasu se zájemci mohou vydat až do 11. hodiny. Na děti pak čeká samozřejmě spousta soutěží a úkolů, za jejichž splnění dostanou krásnou odměnu.

Josef Pepson Snětivý - S Valdštejnem o Valdštejnovi
Kdy: neděle 2. června ve 14.00
Kde: Hrad Valdštejn

Proč přijít: Hudebně-literární pořad s hudebníkem a autorem knih o Albrechtu z Valdštejna v zajímavé konfrontaci s Valdštejnem samotným. Akce probíhá ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka Turnov.

close Laskavý jarmark, Plavy. info Zdroj: archiv zoom_in Laskavý jarmark, Plavy.

close Putování Z pohádky do pohádky, Zásada. info Zdroj: archiv zoom_in Putování Z pohádky do pohádky, Zásada.

close Beseda a Den dětí v Automoto Museu Lučany nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Beseda a Den dětí v Automoto Museu Lučany nad Nisou.

close Požární soutěž, hřiště v Pustinách. info Zdroj: archiv zoom_in Požární soutěž, hřiště v Pustinách.

close Den dětí na Břízkách v Tanvaldu. info Zdroj: archiv zoom_in Den dětí na Břízkách v Tanvaldu.

close Pohádková přehrada, Jablonec nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Pohádková přehrada, Jablonec nad Nisou.

close Dětský den v Harrachově. info Zdroj: archiv zoom_in Dětský den v Harrachově.

close Den dětí v lanovém parku Bedřichov. info Zdroj: archiv zoom_in Den dětí v lanovém parku Bedřichov.

close Den dětí v Josefově dole. info Zdroj: archiv zoom_in Den dětí v Josefově dole.

close Dětský den v lesoparku u Parkhotelu, Smržovka. info Zdroj: archiv zoom_in Dětský den v lesoparku u Parkhotelu, Smržovka.

close Koncert v kostele sv. Archanděla Michaela Smržovka. info Zdroj: archiv zoom_in Koncert v kostele sv. Archanděla Michaela Smržovka.

close Den dětí s jabloneckými hasiči, Bíííč Jablonec nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Den dětí s jabloneckými hasiči, Bíííč Jablonec nad Nisou.

close Diskopárty, Bistro u Prutu, Jablonec nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Diskopárty, Bistro u Prutu, Jablonec nad Nisou.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right