1/3

JABLONECKO

close Odvážlivci oběhli jabloneckou přehradu s šesti pivy na traseJablonec n. N. - Šestý ročník jabloneckého pivního běhu, nebo-li Beer Runu, proběhl v pátek odpoledne. Dvoučlenné týmy musely společně oběhnout jabloneckou přehradu a vypít postupně 6 malých piv. info Zdroj: Deník/Jan Sedlák zoom_in Jablonecký pivní běh Beer Run.

Dětský den s muzeem
Kdy: pátek 21. června v 16.00
Kde: Muzeum skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: Děti čeká v muzeu pestrý zábavný program. Budou jim poprvé zpřístupněny nové herní prvky v muzejním parku, připravena jsou divadelní představení na chůdách Orbis Pictus v podání divadelního souboru Geisslers Hofcomedianten, kouzelnické čarování profesora Zlomtužky i oblíbený skákací hrad. Hudební program se ponese v duchu „děti dětem“, představí se Malá Nisanka a Velký dechový orchestru ZUŠ v Jablonci nad Nisou. Děti dostanou pracovní kartičku s úkoly, za jejichž splnění je čeká malý dárek. A na jaké herní prvky se mohou děti těšit? Ve spolupráci s designérem Romanem Kvitou, který je autorem krásné dětské expozice na Kristiánově, je připraven třeba obří krasohled, zvonkohra nebo kuličková dráha. Jak velí zaměření muzea, všechny prvky mají něco společného se sklem či bižuterií. V odpoledních hodinách bude pokřtěn dětský muzejní maskot, kterému děti samy vybraly jméno ve dvoukolové anketě. Ten také v rámci jednoho z úkolů provede děti muzeem a ukáže jim, jaké dětské předměty tu mohou najít.

Lenka Dusilová sólo
Kdy: pátek 21. června od 18.00
Kde: Pivovar Volt Jablonec nad Nisou
Za kolik: 450 korun

Proč přijít: Lenka Dusilová je devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl. Na sólových koncertech vtahuje posluchače do svých niternějších hudebních krajin. Obklopena loopery, kytarami a všemožnými krabičkami, vytváří unikátní atmosféru, ve které vyniká její hlas a všestranný hudební talent. Koncert proběhne v unikátním prostoru zahrady v Pivovaru Volt v Jablonci nad Nisou pod širým nebem! Support: Tom Vern, zpěvák a skladatel multiinstrumentalista z Českých Budějovic, a Václav Truksa vystupující pod pseudonymem Cigarette Pillowbag, liberecký zpěvák a skladatel.

Zahájení sezóny Letního kina
Kdy: pátek 21. června ve 21.00
Kde: Letní kino, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: V pátek se pro vás poprvé v tomto roce otevře areál Letního kina. Promítání snímku, jehož název pořadatelé odkryjí před zahájením provozu na svých sociálních sítích, bude zahájeno po setmění od 22 hodin. Během léta se můžete těšit na premiéry velkofilmů pod širým nebem pro děti i dospělé, jako jsou Já Padouch 4, Deadpool & Wolverine, Vetřelec či Vrána. V občerstvení na vás bude čekat popcorn, palačinky či točené pivo. Můžete se usadit jak na lavičkách, tak na travnaté ploše. Během chladnějších večerů budou k zapůjčení připravené deky, v případě přeháňky i deštníky.

close Burgermanie, Autokemp Tanvald. info Zdroj: archiv zoom_in Burgermanie, Autokemp Tanvald.

Beer run 2024
Kdy: pátek 21. června
Kde: Jablonecká přehrada, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 400 korun startovné, 180 korun pivo, 240 korun prosecco

Proč přijít: Jste zváni na již 8. ročník tradičního závodu kolem přehrady, při němž závodník na trase dlouhé 3,5 kilometrů navštíví šest stanovišť a na nich vypije šest malých piv, a to celé ideálně ve vtipném kostýmu. Letos mají pořadatelé dvě novinkové tratě – Prosecco run pro milovníky či spíše milovnice perlivého vína a Family run, kde je podmínkou mít ve skupince alespoň jedno dítě (v tomto uskupení může jeden rodič pít i za druhého, aby dítko mělo jeden zcela střízlivý dohled). Informace o závodě včetně mapy závodu se stanovišti najdete na www.beerrun.cz.

Rádelské slavnosti
Kdy: pátek 21. a sobota 22. června
Kde: fotbalové hřiště, Rádlo

Proč přijít: Obec Rádlo vás zve na slavnosti, které odstartuje již v pátek v pozdních večerních hodinách představením letního kina. V sobotu se program rozjede ve 14 hodin, kdy se na pódiu představí se svým nejen hudebním programem děti ze Základní a mateřské školy Rádlo. Dále si nenechte ujít produkci kapel Trijo, Universal Swing Brothers či Dangar six. Připraven je i doprovodný program, aby se nenudili mladí ani starší. Pro děti je připravena pohádková indiánská show, tvůrčí dílny a pouťové atrakce. Všichni si užijí jarmark s bohatým občerstvením a večerní ohňovou show.

Vojenský den na Valdštejnu
Kdy: sobota 22. června 10.00
Kde: Hrad Valdštejn

Proč přijít: Běžný návštěvní den hradu bude na Valdštejnu zpestřen ukázkami vojenské techniky, oděvů a jiného vybavení z období druhé světové války. To vše zasazené do historických kulis hradu. Akce probíhá k příležitosti výročí 80 let od vylodění v Normandii.

Janovský jarmark
Kdy: sobota 22. června v 10.00
Kde: Berkova louka, Janov nad Nisou

Proč přijít: Tradiční letní akce nabídne po celý den sklářská pec a dobový jarmark, na kterém nakoupíte slané i sladké pečivo, medové perníčky, klobásky, pivečko, bramboráčky, buřtíky na pivě, koření, keramika, šperky, sklo, svíčky, mýdla, dřevěné hračky a mnoho dalšího. Čekají vás rovněž divadelní představení, vystoupení mažoretek, trampolínová show, hudební kapely všech možných žánrů nebo ukázky nahánění ovcí ovčáckými psy.

Den s hasiči na Horním Tanvaldě
Kdy: sobota 22. června ve 14.00
Kde: hasičská zbrojnice Horní Tanvald

Proč přijít: Pro děti bude připraveno několik stanovišť, po jejichž splnění na ně bude čekat drobná odměna. Během odpoledne budou děti moci využít skákací hrad, nebude chybět malování na obličej a dětská diskotéka. Na místě bude také prezentační stánek ČČK Tanvald a rozhodně zajímavé bude vystoupení mažoretek Novovesky nad Nisou nebo jízda hasičskou cisternou. V 18 hodin vás čeká vystoupení kapely SoUsEDI a ve 21.30 ohnivá show, kterou předvedou ohnivé čarodějky.

close Prasoloppet, přehrada v Jablonci nad Nisou. info Zdroj: archiv zoom_in Prasoloppet, přehrada v Jablonci nad Nisou.

close Music festival Z-Fest, u řeky Kamenice mezi Smržovkou a Jiřetínem. info Zdroj: archiv zoom_in Music festival Z-Fest, u řeky Kamenice mezi Smržovkou a Jiřetínem.

close Pěnčínské slavnosti. info Zdroj: archiv zoom_in Pěnčínské slavnosti.

close Historické motoráčky na Zubačce. info Zdroj: archiv zoom_in Historické motoráčky na Zubačce.

close Zahradní slavnost, ZUŠ Tanvad. info Zdroj: archiv zoom_in Zahradní slavnost, ZUŠ Tanvad.

close Školní ples, Tanvald. info Zdroj: archiv zoom_in Školní ples, Tanvald.

close Svatojánská slavnost a Den s vílou Izerínou, Krásná - Kittelův dům. info Zdroj: archiv zoom_in Svatojánská slavnost a Den s vílou Izerínou, Krásná - Kittelův dům.

close Evropský den hudby v ulicích Turnova. info Zdroj: archiv zoom_in Evropský den hudby v ulicích Turnova.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right