„Právě jsme se vrátili ze zájezdu po moravských hudebních scénách. Vystoupení v Experimentálním studiu bude jedno z posledních před blížící se letní festivalovou sezonou. Bude to také možnost poslechnout si naše nové věci, které jsme ještě nikde nehráli. Všichni se také moc těšíme, že si zahrajeme s kapelou Katka García, kde jsou samí skvělí muzikanti,“ komentoval blížící se vystoupení zakládají člen kapely Michal Kadlec.
Krátce z historie

Jarret už táhne svoji káru dlouhé roky a v roce 2012 tomu bude magických dvacet let, kdy se muzikanti vydali na svou cestu. Michal Kadlec navštěvoval Novou hudební školu Pavla Havlíka, kde se seznámil s Gábinou a Petrou Novotnou. V roce 1992 zhudebnil první texty Martina Palečka a založil kapelu Jarret.

Již v roce 1994 zvítězil Jarret v severočeském předkole Porty a současně se představil ve finále Porty 94 ve Svitavách. Následovaly nahrávky pro Český rozhlas, první demo nahrávky a pravidelné pořady v Experimentálním studiu.

V roce 1997 byl Jarret na Dvoraně Folk a Country nominován v kategorii objev roku. V následujícím roce se kapela umístila v anketě časopisu Folk & Country v kategorii skupina roku a účastnila se mnoha letních festivalů. V roce 1999 se album Hic Non Sunt Leones umístilo v anketě časopisu Folk & Country v kategorii CD roku.

V následujících letech hraje kapela na nejrůznějších festivalech, v hudebních klubech a samozřejmě v domácím Experimentální studiu. Rok 2003 přinesl zcela zásadní změnu v projevu Jarretu, odchází totiž jeden z členů kapely Bohouš Vašák. Muzikanti začínají více experimentovat, kapela se začíná přesouvat od folku k folkrocku. V dalším roce už se Jarret stabilizuje a na Prázdninách v Telči se podaří i nádherný koncert s Glenem Hansardem, jehož část je zaznamenána na CD Glen Hansard a Jarret live v Telči.

V roce 2006 vydává Jarret nové album Vztahem zapni a natáčí v televizním pořadu Sólo pro… Hudební projev kapely se posouvá do indierocku, což podtrhuje koncerty na multižánrových festivalech Colours of Ostrava a Rock for people.

V následujícím roce získává Jarret nominaci na výroční cenu Anděl 2006 v kategorii Folk & country za album Vztahem zapni. Ze záznamu koncertu v libereckém Malém divadle v roce 2008 vychází live CD Jarret sobě.

Současný ansámbl Jarretu přestavuje Hanka Skřivánková, Michal Kadlec, Marek Štulír, Tomáš Piala, Marek Ottl, Vítek Příkaský. Více o Jarretu na webu kapely jarret.cz.
Katka García

Mimořádná zpěvačka Katka García představuje absolutní špičku interpretace irského zpěvu v našich zemích. Posluchači ji mohou znát ze skupiny Dún an Doras. V poslední době spolupracuje hlavně s multiinstrumentalistou Lubošem Malinou, se nímž natočila album s názvem Woven Ways. Toto CD bylo nominováno na žánrové ceny Anděl 2007 v kategorii World music. Skupinu GARCIA doplňují zkušení hudebníci Adam Stivín, Petr Košumberský a David Landštof. Blížící se koncert Jaretu slibuje skvělý zážitek.