Předposlední prázdninový víkend je doslova našlapaný akcemi, při který se pobaví malí i velcí. Můžete do přírody, na hudební festival, na divadlo i za autoveterány.

Borůvková sobota
Kořenov – 23. srpna
Kvůli rekonstrukci jedou zvláštní vlaky jen mezi Desnou, Kořenovem a Harrachovem. Jízdenky koupíte ve vlaku. V Kořenově budou na peronu k mání borůvkové knedlíky, borůvkové koláče všech velikostí a další dobroty. K pití borůvkové pivo, borůvkové víno i něco ostřejšího. Divadlo Bořivoj od 12 hodin pohádka Táta, máma a já aneb O Palečkovi, od 14 hodin Klauni.
Otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, v přednáškovém sále se budou promítat filmy o Zubačce, vystaveny tu budou nové fotografie k výročí trati. Vedle železniční stanice se mohou děti povozit vláčkem Důlní železnice.
Historický autobus pojede z Kořenova do Příchovic do areálu u Čápa, kde můžete navštívit akci Přijďte do minulosti.

Návrat do minulosti
Příchovice U Čápa – 23. 8.
Recesistická vzpomínková akce Návrat do minulosti aneb Přijďte si zavzpomínat na dobu, která se už naštěstí nevrátí! Od 12 hodin program;  módní přehlídka s odměnami pro nejlepší kreaci nebo spartakiádní vystoupení, ukázky práce „Svazarmu" a pohraničníků, burza gramodesek či prodejna „Tuzex". Na akci dohlížejí vybraní soudruzi a soudružky a „Veřejná bezpečnost".

ZasTenRock
Zásada – 23. srpna
Na fotbalovém hřišti od odpoledne do noci zní hudba.  Těla z Liberce,  World Roxette Tribute band,  AC / DC revival, Wanastovi Wjecy revival, Kabát tribute, MANIAC (Bonebroke), The Broken Dam, Wretched beauty, John Silver a SEASON CRACK.

Auto-moto-Šimišou
Malá Skála – 23. srpna
U hotelu Kavka startuje  7. ročník setkání veteránů s orientační soutěží. V 10 hodin start do první etapy. Návrat posádek na hotel Kavka se předpokládá po 16.30.

Maloskalský drak
Malá Skála – 23. srpna
Závody Dračích lodí na Žluté plovárně se konají jako pátý ročník. Program po celý den pro rodiče s dětmi a jedinečná podívaná na posádky bojující na dvě stě metrů dlouhé trati.

O Jesennského raka
Jesenný – 23. srpna
14. ročník fotosoutěže na potápěčské základně Diving s.r.o. v lomu. Hodnotí se pouze fotografie nafocené v den soutěže od 10 do 11.30 ve volné vodě místního lomu nebo v řece Kamenici. Program a ukázky činnosti, filmy pro veřejnost.

Den IZS
Albrechtice v J. h. – 23. 8.
Na parkovišti Tanvaldský Špičák od 14 do 17 hodin. Ukázky zásahů složek IZS.

Benefice Bramberk
Horní Maxov – 23. srpna
Od 14 hodin na rozhledně bude každý moci přispět. Zahrají Alabama, Vejpuci, Skupina s nástroji a Stand Band. Připraven je i další bohatý program, na rozhlednu bude jezdit výletní vláček z Horního Maxova od kostela. V průběhu akce bude možné koupit různé suvenýry, zajištěn je i program pro děti.

Sto zvířat
Jablonec n. N. – 23. srpna
V rámci letošní akce Město plného tónů vystoupí jako překvapení na Mírovém náměstí v sobotu večer nejznámější kultovní ska kapela. Ještě před samotným vystoupením hlavní hvězdy vystoupí od 19 hodin domácí bluegrassová skupina Nudličky.

Go with the flow
Liberec – 23. srpna
Ve Veseckém areálu od 12 hodin longboardové závody ve sjezdu, které budou doprovázet DJs hrající na gramofony. Doprovodný program taneční vystoupení Moustache crew či „pejskařská" Dogfrisbee.

Paul Colman
Vratislavice n. N. – 24. 8.
Koncert pop rockového anglicko-australského zpěváka a kytaristy od 19 hodin v KC. Vstupné 180 korun.

Bartolomějská pouť
Držkov – 23. a 24. 8.
Poutní mše svatá, koncert duchovní hudby pěvecký sbor Satori v kostele sv. Bartoloměje v sobotu. V neděli od 12 hodin hasičská soutěž Držkovská alej.

Dvě vdovy
Grabštejn – 23. srpna
Hvězdné obsazení opery se třemi držiteli Thalie. Benefiční koncert. Hrad otevřen do 13 hodin. 16.00 vernisáž.