Jablonecké Městské divadlo se stalo v úterý večer čtvrtou zastávkou Žbirkova turné. Na severu Čech zůstane až do soboty, kdy nejslavnější zpěvákovy hity zazní v Jiráskově divadle v České Lípě.

Už samotný pohled do plně obsazeného hlediště v Jablonci dával tušit, že obdivovatelek a příznivců má Žbirka u střední generace stále dost. Navíc věkové skupiny, které nedělá problém přepnout z češtiny na slovenštinu.

Zpěvák toho využil v řadě replik mezi jednotlivými bloky skladeb. A mužskou část diváků pravidelně informoval o stavu utkání mezi libereckými Bílými tygry a Českými Budějovice, aby jim snad nebylo líto, že doprovázejí partnerky na koncert.

„Moc mě těší, že jste přišli do toho krásného divadla s výbornou akustikou a neseděli doma u obrazovek,“ poznamenal Žbirka.

Dodal, že často na něm lidé chtějí určitou písničku: „Mám vždy výmluvu, že ji hrajeme jen v úterý a ve čtvrtek. No a dnes je právě úterý.“ Dočkali se tedy všichni, kdož sledují seriálového klání doktorského týmu a ten úterní jim kvůli Žbirkovi utekl. Zazněl song v nevyfešákované podobě ale s kytarami a živě.

K duetům si zpěvák pozval dva hosty: Marthu a Magdalénu Šalamounovou.