Rok se s rokem sešel a celé Česko opět bude zpívat společně vánoční koledy. Vy u toho můžete být také a nasát tak předvánoční atmosféru stačí dorazit ve středu 11. prosince v 18 hodin do Intersparu v Jablonci a zazpívat si také. A nechoďte sami, vezměte děti, rodiče, prarodiče, ať je nás co nejvíce.

Spolu s Jabloneckým deníkem bude zpívat country zpěvák Jiří Votoček, zdravotníci jabloneckého Českého červeného kříže a členové redakce. Slovem provází herec Jiří Krytinář. Mediálním partnerem zpívání koled je Hitrádio.

Pokud si chcete koledy také zazpívat a neznáte je zpaměti, máme pro vás snadnou pomoc v Jabloneckém deníku vyjde v den konání akce, tedy 11. prosince 2013, zpěvník se všemi koledami. Zpívat se jich bude pět, nicméně pokud bude zájem, přidáme ještě hit „Vánoce, Vánoce, přicházejí." Zpěvník bude k prodeji i přímo Intersparu před začátkem zpívání.

Kromě zpívání vánočních koled se můžete i přiučit. Zdravotníci s sebou přinesou Adama a Evičku, figuríny na kterých se v kurzech první pomoci učí resuscitovat. Zájemcům vysvětlí, jak co nejúčinněji pomoci, pokud je to třeba.

A to není vše! Rodiče, kteří si zakoupí na místě Jablonecký deník, mohou vyhrát poukaz na líčení v kosmetickém SOTHYS BEAUTY SALONU Lucie Halamové, masáž zad u fyzioterapeuta Jiřího Bažanta, dvě vstupenky do jabloneckého Městského divadla, dva lístky do bazénu a dvě autolékárničky. Výherce budeme losovat hned po zpívání.

close Kupon k akci Česko zpívá koledy zoom_in

Na místě si také můžete pochutnat na občerstvení zdarma sladké pečivo nám dodá Pekařství pana Šnajdra.

Na Jablonecku ale 11. prosince nebude zpívat pouze v jabloneckém Intersparu. K hromadnému zpívání koled se do uzávěrky zvláštního čísla připojili senioři v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách či sbor v Mateřské škole Mšeňáček. A další se ještě hlásí Všude se začne v 18 hodin, všude se bude zpívat stejná pětice koled. Koledy se v Česku zpívaly hromadně také loni na 90 místech. Letos se počet míst rozrostl, přidal se i Jablonec zatím se třemi místy a my doufáme, že jich příští rok bude zase ještě o něco více.

Fotografie ze zpívání vánočních koled najdete druhý den, tedy ve čtvrtek, nejen v Jabloneckém deníku, ale ještě ve středu večer i na www.jablonecky.denik.cz.

close Česko zpívá koledy zoom_in

Nesem vám noviny

1.Nesem vám noviny, poslouchejte. Z betlémské krajiny pozor dejte, slyšte je pilně a neomylně, slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

2. Synáčka zrodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej ovinula a zavinula, jej ovinula a zavinula, plenčičkama.

3. K němužto andělé z nebe přišli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

4. Vítej nám, Ježíšku, z nebe daný, který se narodil z čisté Panny, pohlédni na nás a přijmi od nás, pohlédni na nás a přijmi od nás, tyto dary.

Pásli ovce Valaši

1. Pásli ovce Valaši při betlémské salaši. Hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom, hajdom, tydlidom.

2. Anděl se jim ukázal, do betléma jít kázal. Hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom, hajdom, tydlidom.

3. Běžte rychle, pospěšte, Ježíška tam najdete. Hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom,

4. On tam leží v jesličkách, ovinutý v plenčičkách. Hajdom, hajdom, tydlidom, hajdom, hajdom, tydlidom,

5. Maria ho kolíbá, svatý Josef mu zpívá. Hajdom,…

Štědrej večer nastal

1. Štědrej večer nastal. Štědrej večer nastal, koledy přichystal, koledy přichystal

2. Panímámo, vstaňte. Panímámo, vstaňte, koledu nám dejte, koledu nám dejte.

3. Panímáma vstala. Panímáma vstala, koledu nám dala, koledu nám dala.

Narodil se Kristus Pán

1. Narodil se Kristus Pán, veselme se, z růže kvítek vykvet nám, radujme se.

Z života čistého, z rodu královského, nám, nám narodil se.

2. Jenž prorokován jest, veselme se, ten na svět poslán jest, radujme se.

Z života čistého, z rodu královského, nám, nám narodil se.

Půjdem spolu do Betléma

1. Půjdem spolu do Betléma, dujdaj, dujdaj, dujdaj dá! Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati, Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

2. Začni, Kubo, na ty dudy, dujdaj dujdaj dujdaj dá. Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati, Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

3. A ty, Janku, na píšťalku, dudli dudli dudli dá! Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati, Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

4. A ty, Mikši, na housličky, hudli tidly hudli dá! Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati, Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!

5. A ty, Vávro, na tu basu, rum rum rum rum ruma da! Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbati, Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat!