„Na bezmála čtvrtkilometrové trati se může závodit na jakémkoli bezpečném sněhovém vozítku bez pohonu,“ uvedl Jan Jelínek, organizátor závodů.
Závod má již sedmiletou tradici, ovšem díky mírným zimám se koná teprve pátý ročník. Organizátoři si na nepřízeň závodníků nemusejí stěžovat, přesto zvou další zájemce do startovního pole. „Dá se zvládnout zhruba stovka závodníků,“ upřesnil Jan Jelínek.

Závod je orientován převážně na děti, pro které mají pořadatelé připraveny drobné ceny v podobě plyšáků nebo blikaček různých typů. „Ale vítáme i dospělé, kteří mohou získat něco pro zahřátí organismu,“ upřesnil Jelínek.

Kromě závodění mají organizátoři samozřejmě připraveno občerstvení v podobě guláše nebo svařáku a grogu. Závodníci si mají s vozítky donést i dobrou náladu. „Pojedou se dvě kola na čas, počítá se to lepší,“ vysvětlili pořadatelé pravidla závodu.

Sokolové, kteří závod pořádají, se shodují, že uplynulé ročníky se mimořádně vydařily. „Když přijdete, uděláte radost nám, sobě a hlavně nezapomenete sáňkovat,“ zvou pořadatelé. Závod začíná v sobotu od 13 hodin.

Závod není jedinou soutěží pro širokou veřejnost v jízdě na saních. V Plavech se má 21. února konat tradiční akce Lety na saních.