Scénář napsal Eric Roth podle stejnojmenného bestselleru novináře Davida Granna Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI, jehož "květinový měsíc" v názvu značí v lidovém podání superúplněk. Příběh se točí kolem indiánského kmene Osedžů, který po roce 1870 nevydržel tlak bílých mužů, kteří usilovali o jejich loviště. Vystěhoval se do nehostinné severní Oklahomy, jejich strasti se ale nečekaně změnily ve štěstí - v rezervaci se o pár desítek let později našla ropa.

Jejich náčelník rezervaci prozřetelně koupil a z Indiánů se stali de facto majitelé ropných polí. Nedlouho poté přišly podivné vraždy. Pomocí jedů, škrcení, holí, drog či sekáčkem. Do případu se vložila čerstvě založená Kancelář pro vyšetřování, předchůdce pozdější FBI. 

Dozvuky Smithova trapasu

Vedle DiCapria ve filmu hrají Robert De Niro, Jesse Plemons a Brendan Fraser. Na jejich westernově laděnou novinku si ale ještě počkáme. Původně měla být letošním hitem Apple TV, uvidíme ji ale až příští rok. Důvodem jsou diplomatické „tanečky“ kolem jiného filmu, respektive jeho protagonisty Willa Smithe.

Poté, co herec letos na oscarovém večeru vrazil facku moderátoru Rockovi kvůli „nejapným“ narážkám na jeho ženu, stal se ostře sledovaným. Akademie jeho chování odsoudila a sám herec se vzápětí za surový přehmat omluvil. Nad jeho novým filmem Emancipace na téma otroctví se přesto vznášejí i po několika měsících otazníky a vedení Apple TV krouží s obavami kolem premiéry. Kvůli nové programové strategii se proto se Scorsesem a DiCapriem (který film koprodukuje) dohodlo na posunutí Krvavých prachů na další rok.

Dvorní herci

DiCaprio i De Niro patří k režisérovým dvorním hercům. S prvním z nich natočil Scorsese zatím pět filmů, mimo jiné Gangy New Yorku, Letec nebo Vlk z Wall Street, De Nira si vybral před kameru už devětkrát - pracoval s ním například na snímcích Taxikář, New York New York, Zuřící býk, Mafiáni a Casino. Krvavé prachy mají rozpočet 200 milionů dolarů a jejich světová premiéra by se podle slov režiséra mohla odehrát na některém z prestižních festivalů jako Cannes nebo Benátky.