Rušno je i na samotném magistrátu s organizováním příprav. Zatímco jedni pilně pilují taneční kroky valčíku, aby se mohli blýsknout, druzí schraňují ceny do bohaté tomboly a rozkreslují rozmístění stolů v sále.

Orchestr Ladislava Bareše již tradičně doprovází tančící Jablonečany na plese města. Stejně tak jak tomu bylo loni, bude i letos. I další věci se nemění. Třeba i půlnoční kankán s Countryonem. Tou nejpodstatnější je ale předání šeku s výtěžkem pro organizaci pracující v sociální oblasti.

Letos je jablonecký městský ples plnoletý. Na tom sedmnáctém předali v jeho úvodu symbolický šek na 25 000 zástupci občanského sdružení Naděje Janu Vaněčkovi. Rok před tím si stejnou částku z výtěžku ze vstupného a prodaných slosovatelných programů odnesli zástupci občanskému sdružení ROSKA, které pečuje o lidi s roztroušenou sklerózou.

A kdo letos? O příjemci daru vždy rozhodují zastupitelé. „Šek převezmou zástupci Hospicové péče svaté Zdislavy," potvrdila mluvčí magistrátu Markéta Hozová s tím, že již dopředu avizovali, že částku použijí při nákupu sociálního automobilu.

Chcete i vy přispět? Vypravte se na ples a kupte si slosovatelný program. Každý s razítkem ihned vyhrává drobnou cenu a ještě bude v osudí půlnoční tomboly, kdy se hraje o hodnotné dárky.

Už 10. ledna v 15 hodin se v pokladně Eurocentra rozjede předprodej vstupenek na 18. ples města Jablonce nad Nisou. Tradiční akce pro širokou veřejnost se letos v prostorách Eurocentra uskuteční 26. ledna od 20 hodin. K tanci a poslechu bude hrát Orchestr Ladislava Bareše. Jako hosté vystoupí Tereza Černochová, Karel Kahovec, jablonecká ZUŠ, taneční skupina Irské sestry a Countryon.