Devátý ročník oblastní přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů O Desenského medvěda, který je součástí Dětské scény 2011, připravili pořadatelé na zítřek do desenského Kulturního domu Sklář. Sjedou se sem děti, které se už nějaký čas věnují se svými stejně nadšenými vedoucími nácviku vybraného představení.

Lektorský sbor složený z odborníků zabývajících se dlouhodobě problematikou divadla hraného dětmi pak kromě dílčích ocenění jednotlivých souborů nominuje k postupu do krajského kola vítězný soubor. „Přehlídka Dětská scéna 2011 bude v jabloneckém Eurocentru,“ doplnila Stanislava Čejková z desenského Městského úřadu.

Na své si v sobotu přijdou i děti z desenské Základní školy, které zasednou v dětské porotě a udělí Cenu dětského diváka. „Není jí nikdo jiný než veliký plyšový putovní Desenský medvěd, kterého již loni věnoval do soutěže Zdenek Vedral z prodejny Textil-papír-hračky-sport a také jeho malé medvídě opět z letošní líhně stejné prodejny,“ vysvětlila Čejková.

Na letošní ročník jsou přihlášené čtyři soubory z Libereckého kraje – Strčprstskrzkrk z DDM Ulita Tanvald, Divadelníci z jabloneckého Vikýře, Dramatický kroužek při ZŠ Kořenov a Recitační kroužek při MěK Vysoké nad Jizerou.

Po soutěži čekají děti tvořivé dílny, které si pro ně připravily studentky Pedagogické faktulty Technické univerzity Liberec a nesou název „Osobnostní rozvoj pomocí dramatických her a cvičení“, a také jedno tak zvané inspirativní představení. Letos ho přivezou děti z liberecké ZUŠ a bude jím představení s názvem Zázračná medicína na motivy Roalda Dahla.

Přehlídka O desenského medvěda

10.00 – zahájení
10.15 – O BÍLÉ KOČIČÍ PRINCEZNĚ (od 5 let) – Recitační kroužek při MěK – Vysoké nad Jizerou
11.05 – VESELÉ ZNAČKY (od 3 let) – Dramatický kroužek při ZŠ Kořenov
11.35 – SERIÁL NA ŽIVOT A NA SMRT (od 5 let) – Divadelníci z Vikýře – DDM Jablonec nad Nisou
13.00 – CESTA ZA BOHYNÍ HOR (od 5 let) – Strčprstskrzkrk – DDM Ulita Tanvald
13.55 – ZÁZRAČNÁ MEDICÍNA (od 10 let) – Inspirativní představení ZUŠ Liberec – mimo soutěž