Křeni (Karviná)
Česká žánrová špička hrající současný akustický bluegrass. Nositelé cenných umístění z Moravského vrabce, Jesenického nuggetu, Trampské Porty, Banjo Jamboree. Složení: Ondra Kozák - kytara, housle, zpěv; Michal Wawrzyczek - banjo, zpěv; Lukáš Rytíř - kontrabas, zpěv; Vítek Hanulík - mandolína, kytara, zpěv; Karel Začal - dobro.

Sunny Side (Praha)
Kapela autenticky interpretující tradiční bluegrass 40. a 50. let 20. století. Držitel ocenění „nejlepší evropská kapela festivalu“ na festivalu Ulster American Folk Park v Severním Irsku. Vítěz loňského ročníku Posvícení v modrém.

Blackjack (Praha)
Skupina prezentující bluegrass na pomezí tradičního a moderního stylu. Letošní nositel ceny v popularitě u publika na festivalu European World of Bluegrass v Holandsku.

G-runs 'n Roses (Jihlava)
Skupina oceněná letos Interpretační Portou a druhou cenu poroty na festivalu European World of Bluegrass.

BlueGate (Plzeň)
Plzeňská kapela se nedrží tradičního pojetí bluegrassu, ale dopřává si volnosti projevu a čerpá i z jiných hudebních stylů.

Handl (Jablonec n. N.)
Skupina složená z bývalých členů skupin Handl, Modrotisk a FreeGrass. V květnu se kapela pustila do natáčení svého prvního alba, které by mohlo být dokončeno již letos na Vánoce.

Funny Grass (Skalany)
Kapela zaměřená převážně na tradiční bluegrass, dále pak na country a irskou muziku. Funny Grass získali cenu publika na festivalu Banjo Jamboree 2006.