„Jsme tu podesáté," uvedla Milena Hartigová, která ve svém stánku představovala výrobky z přírodních materiálů, sušených květin, klasů nebo kukuřice. „Pokaždé nás přivítá krásná atmosféra. Akce patří k nejlepším poutím v širokém okolí," dodala.

„Pro mlsné jazýčky připravujeme dobroty z domácích produktů. Největším lákadlem jsou kyselé jizerské máčenky, chleba se sádlem, škvarky a cibulí, bramborové placky nebo papriky z uzeným masem", představila sortiment dobrot kolegyně Zuzana Krykorková.

Další z prodejců, Lucie Vobejdová, dodala: „U nás si přijdou na své princezny a princátka a také soutěživé děti. Je pro ně připravena dobová střelnice se zbraněmi. Protože tady vládne pohodová atmosféra a počasí přeje, věřím, že se tu za rok zase potkáme."

U jiného stánku se zastavovaly hlavně ženy. Nabízel totiž ručně vytvořené pokrývky hlavy všech druhů, typů a vzorů. Svoji tvorbu hned Martina Baňasová ze Železného Brodu také předváděla. Kolempostávající dámy po očku sledovaly její šikovné ruce a obdivně pokyvovaly hlavami. Nabídka pestrá, žádný kýč, krásné módní doplňky. „Pletením a háčkováním se živím, nemám žádného šéfa, jsem pánem svého času. Tvořím nejen klobouky a čepice, ale také sezónní zboží, třeba velikonoční vajíčka," řekla výtvarnice.

Na otázku, proč se rozhodla strávit sobotu právě na Kristiánově, prozradila, že na podobných setkáních dostala tip právě na tuto akci. Upřednostnila ji proto před jinými, které se ve stejný den v regionu konaly. Za rok se sem vypraví znovu.