Úterý 2. února

Umění rané renesance v Itálii, Jablonec - Audiovizuální sál - Městská knihovna, od 14 hodin
Úvodní hodina nového semestru VU3V 2016. Přijďte se podívat a neobávejte se zapojit. Virtuální univerzita třetího věku.

Nová éra americké pilotované kosmonautiky, Jablonec - Audiovizuální sál - Městská knihovna, 17.00
Astronomické okénko Martina Gembece.

Čtyři dohody a Jaroslavem Duškem, Jablonec - Městské divadlo, 19.00
Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šéz a Jaroslav Dušek.

Sedm statečných, Železný Brod - KC Kino, od 19.30 hodin
Legendární western není jen mistrovským příběhem o sedmi pistolnících, kteří se nechají najmout hrstkou chudých mexických vesničanů, aby bránili jejich životy a majetek před bandou chtivých desperátů. Jde zároveň o první remake díla japonského klasika Akiry Kurosawy, který dokazuje, jak úspěšná může být kulturní inspirace, z níž těží obě strany.

Kanada, Turnov - Kino Sféra od 18 hodin
Hned na začátku února pak přijde na řadu ještě jedna výprava, a to rovnou do daleké Kanady. V úterý 2. února se můžete těšit na bizardní přírodní útvary zvané Hoodoo, Skalisté hory, jezera, vodopády, ledovce, překrásnou květenu probouzející se přírody, divokou zvěř a další dobrodružství, o kterých přijede povyprávět cestovatel Libor Turek. Cestovatelský klub. Vstupné 70 Kč.

Středa 3. února

Očima Saši Mitrofanova, Jablonec - Audiovizuální sál - Městská knihovna Jablonec, od 16.30
Podvečer nad aktuálními i obecnějšími tématy s komentátorem deníku Právo, který se zabývá vnitropolitickým děním i tématy spojenými s vývojem v Rusku.

Tajemství poslední pralinky, Jablonec - Kino Junior, od 9.00
Ze zdravotních důvodů na straně divadelního souboru se představení nekoná.

Miniímax a mravenec, Jablonec - Kino Junior, od 9.00
…aneb Jeden den v říši hmyzu. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste byli na jeden den maličcí jako mravenci? Co byste si chtěli užít? Na co byste asi museli dávat pozor? Přežili byste vůbec jeden jediný den? Loutkové představení pro děti od 3 let hraje Divadlo Kaká.

Bosé nohy v parku, Jablonec - Městské divadlo, 19.00
Agentura Harlekýn Praha. Autor: Neil Simon. Hrají: Veronika Frejmanová, Rudolf Hrušínský, Anna Linhartová, Radúz Mácha.
Líbánky skončily. Mladí novomanželé Viktorie a Pavel se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se jak známo přitahují? Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili. Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.

Čtvrtek 4. února

Rockování Jiřího Černého, Jablonec - Klub Na Rampě, od 20.00
David Bowie. Poslechový pořad hudebního publicisty Jiřího Černého.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC JABLONECKA ROKU, Jablonec - Městské divadlo, od 18 hodin
Účinkují: Lešek Semelka, Andrea Mea a další. Uvádí: Radek Šilhán. Vyhlašovatelé ankety: Česká unie sportu, statutární město Jablonec nad Nisou, Jablonecký deník, Sport Action s.r.o.

La Traviata, Turnov - Kino Sféra od 19.45 hodin
V letošní sezóně obohatili nabídku kina Sféra přímé přenosy operních představení z Royal Opera House a v jejich promítání budeme pokračovat. Diváci měli možnost v turnovském kině zhlédnout už dvě špičková nastudování oper, v říjnu to byla Figarova svatba a v prosinci odcházeli všichni nadšení z dvojopery Sedlák kavalír a Komedianti. Hned na začátku února budeme pokračovat asi nejslavnější Verdiho operou La Traviata. "Těšit se můžete opět také na drobné občerstvení a tu správnou slavnostní atmosféru," zve dramaturg Adam Švancar. Vstupné 300 Kč, senioři a studenti 250 Kč.