Letošní 60. ročník jistě nabídne poutavou dramaturgii jednotlivých koncertů, tak jako ročníky předešlé. Uvede osobnosti českého interpretačního umění, jak ty známé či legendární, tak i vynikající mladé umělce. Těšit se můžeme dále na Václava Hudečka a Lukáš Klánského, Festivalový orchestr „České doteky" s Pavlem Fischerem, Klavírní kvarteto Josefa Suka, Miroslava Kejmara, Aleše Bártu, Ensemble Martinů či Gran Duetto Concertante.

Zahajovací koncert: Sychrov - zámecká oranžerie - 7. června od 16 hodin. Hrají členové souboru - Festivalový orchestr „České doteky". Na programu: A. Dvořák, P. I. Čajkovskij

7. 6. od 16.00 Sychrov, zámecký park u oranžérie.

Dvořákův festival vychází z dlouholeté tradice a odkazu hudebního skladatele Antonína Dvořáka, jedné z nejvýznamnějších českých osobností. Pro pořadatele a organizátory bylo velkou výzvou jej rozšířit z Libereckého kraje (původně jen města Turnov a Sychrov) i do dalších měst krajů Královéhradeckého, Středočeského, od roku 2012 i Pardubického.

Festival každý rok propojuje kulturu a cestovních ruch. Festival probíhá napříč kraji a prezentuje zúčastněná města a jejich dominantní artefakty, dále poukazuje na krajinné prvky na pozadí fenoménu osobnosti a hudby Antonína Dvořáka s akcentem na jeho zásadní přínos světové a české hudbě.

Koncerty se konají téměř každý den a festival zavírá i do Jablonce:

12. června od 19.00 hodin zahraje v Městském divadle Jablonec KLAVÍRNÍ KVARTETO JOSEFA SUKA

Těleso bylo založeno v roce 2007 původně jako klavírní trio pod názvem „Taras Piano Trio". Od roku 2012 hrál ansámbl pod názvem „Ensemble Taras". Jak ve složení tria, tak i kvarteta dosáhl soubor vynikajícího výsledku v podobě dvou vítězství na mezinárodních soutěžích. Díky těmto úspěchům získal ansámbl možnost koncertovat na mnoha významných světových pódiích.

Od roku 2014 změnil soubor svůj název na „Klavírní kvarteto Josefa Suka" podle houslisty Josefa Suka , vnuka skladatele Josefa Suka a jedné z největších osobností houslové generace minulého století. Tuto změnu kvarteto přijalo po laskavém svolení jeho manželky paní Marie Sukové.

Radim Kresta - housle, Eva Krestová - viola, Václav Petr - cello, Václav Mácha - klavír

Program: Bohuslav Martinů- Klavírní kvartet č. 1 H 287;Antonín Dvořák - Klavírní kvartet č. 2 Es dur op.87

KE KAŽDÉ ZAKOUPENÉ VSTUPENCE NÁLEŽÍ "DVOŘÁKŮV CESTOVNÍ PAS" SE SLEVAMI NA NÁVŠTĚVU TURISTICKÝCH ZAJÍMAVOSTÍ REGIONU.