Sál jabloneckého kina Radnice potemněl a na plátně se objevila tradiční žlutá písmena a hlavní píseň Hvězdných válek. V tu chvíli někteří lidé nedýchali, někteří se usmívali a někdo se začal radostně ošívat. Zcela nový díl kultovní sci-fi série se začal o půlnoci promítat.

Pořadatelé vzali tuto událost velmi vážně a s nadšením sobě vlastním. Přichystána byla fotostěna, kde se nedočkavci mohli nechat vyfotit v masce svého oblíbeného hrdiny nebo speciální edice triček. Po skončení divákům zajistili také rozvoz autobusem do jednotlivých částí Jablonce.

Nový díl přilákal přes tři stovky lidí

Překvapením bylo i množství lidí, kteří na zdejší premiéru dorazili v kostýmu z původní série. Ze středy na čtvrtek si našli cestu do kina Radnice tři Darth Vadeři, ale nechyběl ani mladý Luke Skywalker s mistrem Yodou na zádech. „Celkem přišlo přes tři sta diváků. Popravdě celý náš tým je nadšený. Atmosféra byla naprosto úžasná. Jsme rádi, že lidé využili doprovodný program a nechávali se fotit," řekla Kateřina Nermuťová, zástupce vedoucí jabloneckých kin.

Nadšení panovalo i na druhé straně. „Jsem velký fanoušek Hvězdných válek a dnes je to konečně tady. Jsem zvědavý, jak se posune příběh a jestli jsou pravdivé informace, které už prosákly na internet," řekl Filip, který na půlnoční premiéru dorazil z Desné.

Velký úspěch sklidil u lidí v sále záznam loutkového představení Rudy Hancvencla s názvem Hvězdné dálky Star far(s) aneb galaktická roztržka čili kterak impérium úder nevrátilo. „Chceme divákům nabídnout nějakou přidanou hodnotu a ukázat, jak šikovní lidé v Jablonci žijí," zmínila osobitý přístup Kateřina Nermuťová. Večer si užil také náměstek jabloneckého primátora Pavel Svoboda.