Z libereckého nádraží se zájemci budou moci svézt do Mníšku a Vesce a do Horního Růžodolu. Vlak sestavený z historických vozů a tažený lokomotivou známou pod názvem Kafemlejnek přijede do Liberce z Turnova, kam se v podvečer zase vrátí.

Projížďky se uskuteční v rámci oslav Dne železnice. Program pro veřejnost bude navíc přichystaný i na vlakové stanici. "V depu kolejových vozidel si zájemci prohlédnou výstavu modelového kolejiště a v libereckém ČD centru bude k vidění výstava obrazů Libora Machálka," informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Program pro veřejnost bude připravený i na trati z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova. Na jediné trati v České republice, kde vlaky překonávají strmé stoupání pomocí ozubnic, budou jezdit historické osobní vozy tlačené lokomotivou nazývanou Rakušanka.

V Kořenově se navíc v sobotu bude konat bramborové posvícení, na které zavítá i Krakonoš. Lidé se budou moci zúčastnit soutěže v hodu dřevěným pražcem, navštívit Muzeum ozubnicové dráhy nebo se z kořenovského nádraží na Jizerku projet historickým autobusem.