Takové je představení, které se koná v neděli 23. ledna od 19 hodin v jabloneckém divadle. Nese název Žárlivost, autorkou je Esther Vilarová a v hlavních rolích se představí Hana Maciuchová, Jana Hlaváčová a Lucie Matoušková nebo Jitka Moučková.

„Představení vypráví vtipnou, ale nikoli komediální formou o osudové lásce, která dokáže člověka proměnit, povznést, ale kvůli žárlivosti i zničit,“ uvedl režisér Luděk Munzar.

Příběh začíná tím, že pětapadesátiletý muž opouští stejně starou manželku, úspěšnou advokátku Helenu, protože si našel mladší atraktivní architektku Jane. Zakrátko potká pětadvacetiletou studentku Iris a přichází další rozchod. Ani tenhle vztah však dlouho nevydrží a záletník se vrací zpátky k manželce.

Tři podvedené ženy, které se nikdy nesetkají, o něj mezitím bojují netradičně - prostřednictvím faxu.

Posílají si zprávy, jejichž obsah postupně přechází od výhrůžek a vzájemného zraňování až do roviny chlácholení a utěšování ve snaze vyrovnat se s těžkou situací.

Kdo je autorka hry Esther Vilarová, v Česku poměrně neznámá? narodila se před šestapadesáti lety jako dcera německých emigrantů v Brazílii. Vystudovala medicínu, poté filozofii a sociologii. Pracovala jako asistentka v nemocnici v Bavorsku, ale záhy se začala věnovat literatuře.

Napsala mnoho esejí, polemických spisů, odborných publikací, dva romány a přes deset divadelních her. V beletristických a dramatických pracích se Vilarová takřka výlučně věnuje vztahům mezi mužem a ženou. Provokativně a vtipně.