Autorem projektu je Jana Pokorná, která projekt zakládala s myšlenkou vnést trochu radosti, světla a zážitků do každodenního života pacientů na Oddělení následné péče v Krajské nemocnici Liberec a odpoutat je tak od jejich bolestí a starostí. Jako první zde uspořádala výstavu svých fotografií exotických motýlů.

Následná výstava Romana Grebsona Grebeníčka přiblížila nejen pacientům, ale i jejich rodinám a personálu, krásy Jizerských hor. Třetí výstava  léčivých obrazů Mileny Ebergényi nás přenesla „na křídla andělů".

„Nyní mám tu čest podílet se na tomto projektu i já svými záběry ze světa makrofotografie," říká jablonecká fotografka Vladimíra Dvořáková. Výstava nese název „Meditace v trávě" a k vidění bude na Oddělení následné péče v Krajské nemocnici Liberec od pondělí 2. května do konce června.

„Těším se, že přineseme dlouhodobě nemocným pacientům iluzi a kousek jara alespoň v této podobě! A na malou chvíli taky trochu toho společenského života…" píše autorka projektu, Jana Pokorná, na svém profilu.