PÁTEK 30. ZÁŘÍ

Esthetics, Jablonec Sluneční lázně, od 19 hodin
Liberecká mladá partička rockerů je na scéně teprve krátkou dobu, ale po krůčcích postupují dál a dál. Na podzim 2015 vyšlo jejich první EP Král společnosti, jehož titulní píseň se udržela na bednách v hitparádě rádia SoundWave po pět týdnů. Na jaře 2016 se zúčastnili soutěže Stárplej, kde v základním kole vyhráli cenu dramaturga klubu Na Rampě, cenu diváků a do finále postoupili na divokou kartu poroty. Ve finále opět obdrželi cenu diváků a kytarista Vojta vyhrál soutěž o nejlepšího kytaristu večera. Na podzim 2016 připravují druhé EP a zahajují tour po ČR. Jejich nejsilnější stránkou je živé hraní jejich koncerty jsou velmi energické, divákům dají ze sebe vždy všechno a diváci dávají zas na oplátku veškerou svou energii jim.

Jablonecké bramborování, Jablonec Eurocentrum, 15.00 hodin
Výstava pochutin a ostatních výrobků z brambor.

Až do neděle si můžete v Eurocentru prohlédnout tři výstavy. Kromě Tvořivých rukou našich seniorů, prezentující rukodělné výrobky a umělecká díla místních seniorů, jsou to i dvě fotovýstavy. Historie a my vznikla už vloni ve Frýdlantu. My v čase je zase nejnovějším počinem aktivních seniorů, jejichž portréty je zachycují v čase a životních situacích, které jsou jim blízké.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Jablonec - Kino Radnice, 17.15

Anthropoid, Jablonec - Kino Radnice, 20.00

Krycí jméno Holec, Jablonec - Kino Junior, 17.30

Dítě Bridget Jonesové, Jablonec - Kino Junior, 20.00

Smrt ve tmě, Jablonec - Kino Junior, 22.30

SOBOTA 1. ŘÍJNA

Jablonecký voříšek, Jablonec Letní scéna, od 14 hodin
18. ročník soutěže voříšků. Akci moderuje Dagmar Kubištová. Na soutěž krásy, šikovnosti a poslušnosti se mohou těšit všichni pejsci bez průkazu původu. V sobotu 1. října na Letní scéně v Eurocentru se opět odehraje Jablonecká voříškiáda. Pro diváky startuje ve 14 hodin, pro soutěžící o hodinu dříve. A co uvidíte? Nejen přehlídku nejšikovnějších pejsků z Jablonecka. Těšit se můžete také na křest zbrusu nového kalendáře s fotografiemi útulkových zvířátek od Martina Kubišty. A ještě? Do poroty přijede i „vodník z Plakánku". Víte, kdo to je?

Hasiči dají Poslední hrejk, Dalešice - hřiště u hasičské klubovny, od 13 hodin
Zakončení hasičské soutěžní sezony v netradičních disciplínách Poslední hrejk Memoriál Františka Šulce. Doporučená pevná obuv, nejlépe zásahová. Veškerý soutěžní materiál dodá pořadatel. Loni se Poslední hrejk konal na začátku října v Mukařově. Téma bylo Záchrana kočky ze stromu.

Hruboskalské slavnosti, Doubravice u Libuňky, od 13.00
Po zahájení vystoupí děti ZŠ a MŠ Hrubá Skála, po té se představí hasičské jednotky SDH Hrubá Skála a SDH Hnanice a ve 14.00 začíná soutěžní odpoledne a doprovodný program (jízda na koni, střelba z kuše, světelná show). K tanci a poslechu zahrají hudební skupiny Walker´s Short Fingers. Soutěž skřítka Skaláčka o nejlepší koláč či dort. Pečte a odevzdejte porotě do 16.00 hodin.

Cimrmani zahájí společné půlstoletí, Tanvaldsko - u kostela a u Čápa
Dopolední program odstartuje na třech místech Spanilou jízdou Cyklostezky Járy Cimrmana v dobových kostýmech na historických kolech. Více ZDE

Den architektury
Veřejnosti se o víkendu unikátní stavby po celé republice. Zajímavý program najdete také v regionu.  Přehled ZDE

NEDĚLE 2. ŘÍJNA

Taneční odpoledne s kapelou Fband, Jablonec Eurocentrum, od 14 hodin
České písně 60.80. let.

Pojďte s Jabloneckým deníkem do divadla a iQlandie zdarma

Podzimní sezona v jabloneckém Městském divadle je plném proudu a na programu má dramaturgie řadu skvělých titulů. V připravovaných představeních najdeme například i Phantom, se kterým přijede soubor vynikajících tanečníků černého divadla H.I.L.T. Žánr černého divadla sbírá světové úspěchy již od roku 1955 a jeho základnou se stala Česká republika. Vizuální efekty, vznášející se postavy a kouzlo barev v nekonečném prostoru absolutní tmy je dechberoucím divadelním zážitkem. Neméně zajímavým bude jistě jevištní podoba sbírky balad Kytice z pověstí národních. Inscenace vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba"!

Ještě jsme vám nekápli do noty? Sami si v programové nabídce vyberete, které představení chcete navštívit. A zdarma s Jabloneckým deníkem. Co musíte? Správně odpovědět na soutěžní otázku, poslat odpověď a být mezi prvními pěti. Výherce si zvolí, na které představení ve 4. čtvrtletí chce jít.

Soutěžní otázka? Jak dlouho spolupracuje Lucie Bílá s pěveckým sborem Vrabčáci? Odpovědi zasílejte na email našeho inzertního poradce: radim.hlousek@denik.cz

Koho láká více svět experimentů, vědy a techniky může se s Jabloneckým deníkem vypravit do iQlandie. Také na pět výherců čeká po dvou vstupenkách. I tady je otázka týkající se čísel, ale uhodnout ji určitě nebude složité.

Soutěžní otázka: Kolik lidí navštívilo iQLANDII + iQPARK za červenec a srpen 2016? Odpovědi zasílejte na email inzertního poradce: radim.hlousek@denik.cz

UZÁVĚRKA SOUTĚŽE JE 3. ŘÍJNA 2016 VE 12.00

Prvních pět soutěžících, kteří správně odpoví, budeme telefonicky informovat o způsobu převzetí výhry. Nezapomeňte tedy k odpovědi připsat jméno, příjmení, město a telefonický kontakt.