NEDĚLE 2. ŘÍJNA

Taneční odpoledne s kapelou Fband, Jablonec Eurocentrum, od 14 hodin
České písně 60.80. let.

PONDĚLÍ 3. ŘÍJNA

Ženy přežijí, Jablonec – Městské divadlo, od 19.00
Jsou tři a pojí je jedno přátelství. Energická podnikatelka Minerva, kterou před lety opustil manžel, ale ona to zvládá víc než dobře… Decentní intelektuálka Mischa, která nedávno opustila manžela a myslí si, že to zvládá… A přitažlivá Claire, kterou kvůli politické kariéře právě opustil milenec a je jasné, že to nezvládá. Tři dámy se setkají na nóbl večeři. Mají šarm, styl, inteligenci, zkušenosti a snaží se mít i pravdu. A vůbec jim v tom nebrání přítomnost mladého muže, který střídavě hraje partnery všech tří. A protože Angličané mají důvtip v krvi, na závěr nemůže nepřijít i překvapující pointa. Skvělá konverzační hra z pera významného britského dramatika poprvé v českém překladu nabízí inteligentní humor a originální pohled do ženského světa. Divadelní menu, které bude fajnšmekrům určitě chutnat.

Čína s batohem nejen po sečuánsku, Turnov – Knihovna A. Marka od 18.00 hodin
Cestopisná přednáška pro všechny milovníky exotického putování po nejlidnatější zemi světa. S cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou se podíváme do dvanácti nejlidnatějších provincií Číny.

Koncertní přídavky, Jablonec – Městská knihovna, 10.00
O hudbě s Věrou Štrynclovou.

ÚTERÝ 4. ŘÍJNA

Lucie Bílá, Jablonec – Městské divadlo, od 19.00
Host: DPS Vrabčáci. Závěrečný koncert festivalu „Město plné tónů". Několikanásobná Zlaté slavice se představí za klavírního doprovodu Petra Maláska.

Katastrofa přehrady na Bílé Desné Protržená přehrada, Jablonec – Městská knihovna, od 17.00
Besedovat s přítomnými bude Christa Petrásková.

Po stopách lovců velryb v severním Pacifiku, Jablonec - Klub Na Rampě, 19.30
Křest nové knihy a hovory na Rampě s legendou světového seakajakingu, českým rodákem Stanislavem Chládkem. Spousta úžasných záběrů z málo známých končin, které projel na seakajaku, cestovatelské i etnografické povídání původem českého, nyní v USA žijícího průkopníka seakajaku, někdejšího mistra světa na divoké vodě a universitního profesora v USA i Německu.

Slavnostní zahájení studia na Akademii umění a kultury pro seniory, Jablonec – ZUŠ Podhorská, 10.00
V koncertním sále přivítají přijaté uchazeče o umělecké vzdělávání v nově otevírané Akademii umění a kultury Jablonec nad Nisou. „Jsme velice rádi, že se tento typ vzdělávání v naší škole podařilo připravit a těšíme se na první zkušenosti s výukou studentů seniorského věku," uvedl v pozvánce ředitel ZUŠ Vít Rakušan.

Jaroslav Ježek, Turnov – Koncertní sál ZUŠ, 18.00
Komponovaný pořad k 110. výročí narození významného českého hudebního skladatele, dirigenta, dramaturga a klavíristy Jaroslava Ježka. Průvodní slovo Vlastislav Hnízdo, hudební doprovod Martin Hybler a další hudebníci.

Vlk z Královských Vinohrad, Železný Brod – KC Kino, 19.30 hodin
Autobiografický film legendárního režiséra Jana Němce pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti. „Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Uvidíte místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archivy pravé i falzifikáty. To, co bude ve filmu, se skutečně stalo a John Jan to skutečně prožil. I když, pravda, občas to trochu nafouknul," uvedl Jan Němec.

Děda, Jablonec – Kino Radnice, od 10.00

Deepwater Horizon: Moře v plamenech, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Učitelka, Jablonec – Kino Junior, 17.30

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Jablonec – Kino Radnice, 20.00
Café Society, Jablonec – Kino Junior, 20.00

STŘEDA 5. ŘÍJNA

Krycí jméno Holec, Tanvald – Kino Jas, od 19.00
Česko-rakouský film podle povídky režiséra Jana Němce. Napínavý snímek se odehrává v dramatickém roce 1968. V hlavních rolích Kryštof Hádek, Vica Kerekes a Ondřej Brzobohatý.

TIP REDAKCE:Přednáška Magdaleny Kracík Štorkánové o restaurování a kompletní rekonstrukci mozaiky hrobky významných jabloneckých rodin Pfeiffer a Král.
Jablonecký hřbitov není jen běžným pietním místem, ale doslova pokladnicí funerální architektury první třetiny 20. století. Řada zdejších hrobek, z nichž některé již požívají památkové ochrany, patří k dílům nadregionálního významu. Hrobku rodin Adolfa Pfeiffera a jeho zetě JUDr. Karla Krále v centrální části zdobí barevná skleněná mozaika s florálním motivem a rozměrná galvanoplastika zhotovená ve Vídni roku 1902.
Zajímá Vás, jak probíhal restaurátorský proces této secesní mozaiky? Přijďte si poslechnout restaurátorku Magdalenu Kracík Štorkánovou, která Vás s jednotlivými etapami rekonstrukce seznámí. Mozaika byla transferována v roce 2012 a od té doby probíhaly jednotlivé etapy restaurování kompletní rekonstrukce mozaiky. Po úpravě cihlových a kamenných částí hrobky bude mozaika osazena na původní místo a stane se opět chloubou jabloneckého hřbitova. Přednáška se uskuteční od 16 hodin 
v ateliéru Muzea skla a bižuterie. Vstup zdarma.

Fotodílna opravdu pro každého, Jablonec – Klub Na Rampě, 19.00
Povídání o fotografování a o všem co k tomu patří. Vede Zbyněk Cincibus z Fotoklubu Balvan.

Než jsem tě poznala, Jablonec – Kino Radnice, od 10.00

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Jablonec – Kino Radnice, 17.30

Za láskou vzhůru, Jablonec – Kino Junior, 17.30

Anthropoid, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Neon Demon, Jablonec – Kino Junior, 20.00

Partička, Turnov – KC Střelnice, od 20.00 hodin
Na turnovském jevišti spolu znovu vystoupí Richard Genzer, Michal Suchánek, Igor Chmela, Ondřej Sokol a Daniel Dangl!

Diakonie Broumov, humanitární sbírka, Desná – Riedlova vila, 7.30 – 17.00

ČTVRTEK 6. ŘÍJNA

Anthropoid, Jablonec – Kino Junior, 17.30

Instalatér z Tuchlovic, Jablonec – Kino Radnice, 18.00

Deepwater Horizon: Moře v plamenech, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Pára nad řekou, Jablonec – Kino Junior, 20.00

Slavné operní, operetní a muzikálové melodie, Jablonec – Městské divadlo, od 17 hodin
Dárek seniorům. Účinkují: Monika Sommerová – soprán, Karolína Grebeníčková – soprán, Jiří Poláček – baryton. Klavírní doprovod: Augustin Kužela – pedagog Pražské konzervatoře. Průvodní slovo: Lubomír Havlák. V pořadu zazní W. A. Mozart, G. Bizet, C. Millöcker, O. Nedbal, R. Friml, F. Hervé, F. Loewe.

Kavárenský kvíz, Turnov – kavárna KUS, od 19.00
Vstup volný.

PÁTEK 7. ŘÍJNA

Anthropoid, Železný Brod – KC Kino, 19.30
Snímek vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha, po Hitlerovi a Himmlerovi třetího nejvýznamnějšího muže Třetí říše, hlavního strůjce Konečného řešení a vůdce nacistických okupačních sil v Československu. Vražedná a brutální vláda tohoto muže, přezdívaného „pražský řezník", přiměla spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise, která se navždy zapsala do historie.

Il Congelatore – Zmrazovač, Jablonec – Městské divadlo, od 19 hodin
Divadelní hra vtáhne publikum do USA za podivných časů prohibice. Vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě. Komediální drama plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů a možná přijde i happy end.

Královny, Turnov – Městské divadlo, od 19.30
Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se v pokoji sejdou, byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem: naučit se žít své nové životy. Úspěšná divadelní hra v podání ochotnického spolku Jirásek z Olešnice.

P.T.N.S.K.M.D.Č.,Turnov – kavárna KUS, od 20.00
První trio na světě, které má dva členy. Hrají vlastní písničky ve stylu folk, folk-rock a pár převzatých od kapel, které jim přirostly k srdci. Malá (domácí) scéna.

Veletrh Amos, Jablonec – Eurocentrum, 9 – 18
Burza je opět zaměřena na prezentaci škol, školských zařízení, firem působících v oblasti vzdělávání, nabídku pracovních příležitostí a volnočasových aktivit.

Dívka ve vlaku, Jablonec – Kino Junior, 17.30

Instalatér z Tuchlovic, Jablonec – Kino Radnice, 18.00

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Jablonec – Kino Radnice, 20.00

Dítě Bridget Jonesové, Jablonec – Kino Junior, 20.00

SOBOTA 8. ŘÍJNA

Hradišťan & Jiří Pavlica a Smíšený pěvecký sbor Bohemiachor – „Nechť promlouvá srdce", Jablonec – Městské divadlo, od 19.00
Společný koncert dvou hudebních těles, které spojuje postoj k lidským duchovním hodnotám, lásce, naději, lidské sounáležitosti a jejichž krédem je stavění mostů mezi lidmi.

Podzimní jarmark, Dolánky – Ábelův mlýn, 10 – 18
Zhruba tři desítky stánků s různými rukodělnými předměty, dětská dílnička, divadlo. A ano, budete moci i najíst! Bude tam „Ábelácký" stánek s pivem, limem, sekanou v housce od paní Tvarůžkové a guláškem, vedle najdete stánek s kořením, humusem a plackami, olivami atd. Další stánek bude naplněn pečivem od Tvarůžků a vedle najdete palačinky s Marmeládami z Ráje, stánek se „sejkorami" a dorty od Dany Vobořilové… No prostě ňamky.

HAF, Tanvald – Kino Jas Járy Cimrmana, od 13.30
48. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky amatérských filmařů – humor v amatérském filmu.

ČT AUTHOR CUP 2016, Josefův Důl, od 10 hodin
21. ročník závodu horských kol se startem a cílem v Josefově Dole.

Dětský den s vílou Izerínou, Jizerka – Sklárna, od 10 do 16 hodin
Oslava rovnodennosti a poděkování víle za ochranu
hor, bohatý program.

Prago Union + Champion Sound (live band), Jablonec – Klub Na Rampě, 20.00
Česká hip hopová stálice s aktuálním albem Smrt žije včetně live bandu Champion Sound, liberečtí Swabik feat. Rebela Yella (Loop Station) a afterpárty s hudební selekcí ostříleného Dj DaRoota. Těšte se na nabitou show, ve které uslyšíte všechny zásadní pecky ze všech alb, včetně žhavých novinek z červenci vydané desky Smrt žije, která se ihned stala nejprodávanější deskou v Čechách.

Těla, Turnov – KC Střelnice od 20.00
Koncert legendární liberecké kapely.

Lovecká sezóna: Strašpytel, Železný Brod – KC Kino, od 15 hodin

Anthropoid, Železný Brod – KC Kino Železný Brod, od 19.30 hodin

NEDĚLE 9. ŘÍJNA

Generace Gospel Choir, Železný Brod – Kostel sv. Jakuba Většího, od 18.00
Benefiční koncert v kostele pořádá RC Andílek.

Tradiční auto – moto burza, Držkov – sokolovna, od 7.00