Starosta předá v pátek vládu nad Jabloncem, nastane čas radovánek a veselí. Město obsadí muzikanti, tanečníci, kejklíři a trhovci. Na Dolním náměstí a v ulici U Muzea nebudou chybět ani stánky s prodejem tradičních výrobků, řemeslné stánky, pečená selata, točené pivo a medovina.
V pátek na Mírovém náměstí proběhne Sanšajn 2008 (turnaj ve streetballu, exhibice capoeiry, bodybuildingu, bike trialu a tance, skákací boty, trampolína a astronomické dalekohledy) a v sobotu akce Dny zdraví s VZP.
Doprovodný program je připraven po oba dva dny Jabloneckých podzimních slavností především na Náměstí Dr. Farského a na Letní scéně Eurocentra, kde začíná vždy v deset hodin dopoledne.

Kulturní program

Pátek 26. 9.

Letní scéna Eurocentra

10.00 Jablonecká jablíčka - mažoretky
10.20 Předání klíče od města komediantům
10.25 Pletené pohádky – divadelní představení souboru Čmukaři (Turnov)
11.25 Vyhlášení Stromu Jablonecka
11.50 ZUŠ Jablonec nad Nisou – komponované vystoupení
12.45 X-Dance
13.30 Quatro Jablonec – jazz, latina, funky a balkánská hudba v podání rómských hudebníků
14.45 Kaltenecker Organ Trio – jazz (Maďarsko)
15.50 Předání dekretu maloskalským hejtmanem starostovi
16.00 Prince Alfredo and the Wariors (Kongo / ČR) afro / reggae
16.50 Černá rodinka – představení divadla Kvelb (České Budějovice)
17.10 Please the Trees – indie–rock (Tábor)
18.00 Uličnickej blázinec – představení divadla Kvelb (České Budějovice)
18.30 Navigators – soul, r´n´b, funk (Praha / Brno / Kladno / Písek / Ústí n. O.)
19.30 Vzplanutí – ohňové představení divadla Kvelb (České Budějovice)
20.00 SooMood – world music/rock/trance (Polsko / Jemen)

Náměstí Dr. Farského
09.00 - 18.00 Atrakce a soutěže pro děti o ceny
15.00 Dračí pohádky – divadelní představení souboru Čmukaři
Sobota 27. 9.

Letní scéna Eurocentra

10.00 O zakleté labuti – představení Loutkového divadla Spojáček (Liberec)
10.45 Jakub Vlášek – mladý jablonecký písničkář
11.10 Pavilon B – folk–rock (Jablonec n. N.)
12.05 R. A. Doby Orchestr – swing (Jablonec n. N.)
13.10 Celestýnka – dechový soubor
14.30 Big Band ZUŠ Železný Brod – taneční a swingové melodie
15.50 Navrácení klíčů starostovi
16.00 Handl – bluegrass (Jablonec n. N.)

Náměstí Dr. Farského
09.00 - 18.00 Atrakce a soutěže pro děti o ceny
15.00 Tři prasátka – představení Loutkového divadla Spojáček (Liberec)