Vedle firemních a maturitních plesů upínají tancechtiví pohled ke kalendářům tzv. prestižních plesů. K těm bezesporu patří městské, fotbalový, divadelní. Na Jablonecku si zájemci vyberou i z pestré nabídky těch společenských akcí, kde se nejen pobaví, ale současně přispějí i na dobrou věc. Přímo nebo prostřednictvím vstupenky či tomboly.

Ples Jablonce

Leona Machálková bude hlavní hvězdou Městského plesu v jabloneckém Eurocentru, který letos připadl na Valentýna, tedy 14. února. Jubilejní dvacátý ročník moderuje Marie Tomsová. „Ples připravujeme zhruba půl roku, jeho výtěžek půjde letos na podporu Střediska rané péče," řekla mluvčí magistrátu Markéta Hozová s tím, že městskou kasu stojí uspořádání této vyhlášené akce 200 000 korun. Vstupenka stojí 299 korun.

K tanci a poslechu hrají Ivan Hlas Trio, ZUŠ Jablonec nad Nisou, vystoupí Countryon, ukázky latinsko-amerických tanců předvede Karolína Kuncová a Daniel Humpolec. Tradičně bohatá tombola je rozdělena na malou a předpůlnoční losování o dvě desítky hodnotných cen.

Divadelní ples

K prestižním plesům patří i ten, který pořádá Městské divadlo v Jablonci nad Nisou. Letos bude ve stylu Broadwaye a tamních muzikálů, k hvězdám večera bude patřit muzikálová zpěvačka Dasha. Ples, který bude v divadle až na konci března, bude už devátý. „Vstupné přijde na tisícikorunu, v ceně ale mají návštěvníci catering," řekl ředitel divadla Pavel Žur. Ples v divadle je určen pro zhruba 150 hostů, tančí se na scéně.

Na ples v uniformě

Už příští sobotu 31. ledna bude jablonecké Eurocentrum patřit „uniformám". Koná se 4. společný ples Policie, Hasičského záchranného sboru, Vězeňské služby ČR a Městské policie Jablonec nad Nisou Vstupenky stojí dvě stě korun.

Moderuje Petr Salava, hraje Big O´Band, v programu například s kouzelnickým show vystoupí Magic Alex. Ples začíná v 19.45 a ve slavnostních uniformách chodí pouze muži.

Hejtmanský se nestěhuje

Bývalo zvykem, že Hejtmanský ples se konal každý rok v jednom z okresních měst kraje. V posledních letech se ale už koná výlučně v libereckém Grandhotelu Zlatý Lev a připravují jej od dubna. „Celkové náklady se pohybují kolem čtyři sta tisíc korun, z toho asi 170 000 stojí hudební produkce včetně technického zabezpečení," řekl mluvčí krajského úřadu Jiří Langer. Letos bude největší hvězdou Marta Jandová, vstupenka stojí 600 korun. „Výtěžek z prodeje pěti set lístků je stejně jako v minulosti určen na dobročinné účely," dodal Langer.

Babí hop

Odlehčením je jablonecký Babí hop, jenž se koná letos 7. února se vstupenkami za 200 korun. Hraje skupina Kontakt, moderuje Jiřinka Kořenská a připravují i předtančení. Masky mají slevu na baru a tombola v ceně vstupenky.

Bez plesu

Stotisícové krajské město Liberec zůstane letos opět bez primátorského plesu, už počtvrté. Naposledy se Ples primátora v Liberci uskutečnil v lednu 2011 poté, co do čela města nastoupil Jan Korytář. Připravilo ho však ještě předchozí vedení města v čele s Jiřím Kittnerem. Od té doby se už primátorský ples pod Ještědem neuskutečnil. Nový primátor Tibor Batthyány by ale tradici rád obnovil.

„Uvažujeme o tom, že bychom vzkřísili Ples primátora. V této plesové sezoně to už zcela jistě nestihneme, ale rádi bychom tradici pořádání Plesů primátora obnovili příští rok," řekl Batthyány. Lednový benefiční koncert primátora a pak jeho ples bývaly ještě za Kittnera prestižní záležitostí. Výtěžek obou akcí dosahoval až 200 000.