Porovnat snímek s divadelní inscenací můžete v neděli 15. listopadu od 19 hodin v Městském divadle v Jablonci. Brněnský divadelní spolek Frída uvede svou verzi s názvem Jako Thelma a Louise.

„Tato inscenace má rysy tragikomedie, zároveň je jedním z našich nejúspěšnějších titulů a těší se velkému zájmu diváků,“ zmiňují internetové stránky spolku Frída.

Jde o náhradu za nedávné zrušené představení abonentní řady DB. „Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti,“ upozornil ředitel Městského divadla v Jablonci Pavel Žur.

Představení vypráví příběh dvou žen, které procházejí na cestě autem téměř mužským světem. „Prožívají při tom všechny zážitky a emoce, které jim tato cesta poskytuje. Přátelství, krásu, ponížení, strach, lásku, touhu, smrt, svobodu a vášeň. Thelma a Louise utíkají na malý výlet, aby se alespoň na chvíli uvolnily ze svého stereotypního života. Ovšem z malého výletu se stává skutečné putování díky nahodilým událostem, které se jim při výletu přihodí a které je navždy změní a spojí,“ zmiňují internetové stránky divadelního spolku Frída.

V režii Jakuba Nvoty se divákům představí mezi jinými i herci, známí z televize. Martin Trnavský se stal populární a známou tváří mimo jiné i díky seriálu televize Nova – Světla pasáže a Ordinace v růžové zahradě.

Právě v Ordinaci poznal seriálovou partnerku Báru Munzarovou, která účinkuje i v hře Jako Thelma a Louise.

„Bára Munzarová hraje hlavní ženskou roli Louisy. Vedle ní zde publikum může spatřit Mariku Procházkovou v roli Thelmy, dále Radima Nováka a Václava Trnavského.

Snímek Thelma a Louise natočil režisér Ridley Scott v roce 1991. V jedné z drobnějších rolí mladého stopaře se mihne dokonce tehdy ještě zcela neznámý Brad Pitt.

Film, který je nejen klasickou road movie, ale také pozoruhodnou výpovědí o současném světě, svobodě, o vztazích mezi muži a ženami, získal Oscara za scénář, přičemž v nominacích se objevily i režie, kamera a střih. Na Oscara byly navrženy i obě herečky Susan Sarandon a Geena Davis.

autor Jan Mikulička