Již podruhé se mohou zájemci přenést do atmosféry Metropolitní opery v New Yorku. Kino Radnice má na programu Orfea a Euridiku - Christoph Willibald Gluck. Úspěšná inscenace režiséra Marka Morrise o lásce až za hrob, která i bohy přesvědčí o své pravdivosti, se vrací. Pěvec Orfeo se vypraví do podsvětí, aby tam své zemřelé ženě vyprosil další život. Kouzlem svého zpěvu se mu to podaří za podmínky, že se cestou zpět na svět po ní neohlédne, což však nedodrží. Ztrácí Euridiku podruhé a zdá se, že navždy. Morris je zde také autorem choreografie, kostýmy pochází z dílny módního návrháře Isaaca Mizrahiho. Ideálními představiteli ústředního páru jsou Stephanie Blythe jako Orfeo a Danielle de Niese jako Orfeova zbožňovaná žena Euridika. Za dirigentský pult stane mistr Levine.

Účinkují: Danielle de Niese (Euridice), Heidi Grant Murphy/Ying Juany (Amor), Stephanie Blythe (Orfeo) a další. Dirigent: James Levine. Režie: Mark Morris.
Pokladna kina Radnice bude otevřena od 17.30 hodin a vstup do sálu od 18.15. Předpokládaná délka představení je jeden a půl hodiny bez přestávky. Vstupné: 300 korun.