Den válečných veteránů se koná v sobotu 14. listopadu s názvem Pomníčky 2009.

„První věneček položíme na náměstí do míst, kde stával velký pomník padlým nejen v 1. světové válce, ale i v prusko-rakouské válce a ve válkách napoleonských,“ přibližují organizátoři akce.

Cestou pod smržovskou Vyhlídkou se pak vydají do Jiřetína, kde u pomníku na místím hřbitově bude druhá zastávka. Dál budou stoupat cestou do Albrechtic, kde se kromě pomníku zastaví hrobu jednoho z vojáků, kteří padli v 1. světové válce a věnujíme mu krátkou vzpomínku.

Z úpatí Špičáku sejdou dolů do Desné, kde na je naproti Centrálu čeká poslední z pomníků. V blízkém starokatolickém kostele pochod zakončí mší - za oběti 1. světové války a oběti všech dalších válečných konfliktů.

Tuto trasu si každý účastník může upravit podle své chuti a absolvovat jen její část.

S Klubem vojenské historie Česká Lípa si již potřetí připomenou oběti první světové války a červeným vlčím mákem s trikolórou zapíchnutým do klopy symbolicky uctí životy zmařené ve všech válkách světa…

Červený vlčí mák si zájemci mohou zakoupit za 20 korun v Zámečku - celý výtěžek bude odeslán na účet Asociace nositelů legionářských tradic.

Sraz Smržovka u radnice
- sobota 14. listopadu
v 9.00.