Kino Radnice Jablonec: 8. a 9. října LABYRINT: ÚTĚK, 17.30. Akční sci-fi je adaptací prvního dílu úspěšné knižní trilogie Jamese Dashnera. Thomas se jednoho dne probudil v podivném labyrintu a nepamatuje si nic ze své minulosti. Spolu s ním tu je několik dalších kluků, kteří si také na nic nevzpomínají. Otázek je hodně, ale odpovědi žádné, a tak se Thomas rozhodne spolu s několika dalšími obyvateli dostat z labyrintu pryč…

Kino Radnice Jablonec: 8. října ZMIZELÁ, 20.00. Nikdy nevíš, co máš, dokud… Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá.

Kino Radnice Jablonec: 9. a 10. října ANDĚLÉ VŠEDNÍHO DNE, 20.00. Podle románu Michala Viewegha natočila režisérka Alice Nellis (Revival, Tajnosti, Výlet) originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich těžkým dnem.

Junior Jablonec: 8. října FÍZLOVÉ, HAJZLOVÉ, 18.00. V novém filmu režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo) si zahrál roli emo teenagera Marilyn Manson, což je ta nejméně divná věc z celého filmu… Dupieux rozehraje hru gagů, naschválů a parodických situací, které připomenou dávnou Policejní akademii, ale zároveň si „legraci z poldů" dělá dost nekorektním způsobem, ze kterého chvílemi až mrazí.

Junior Jablonec: 8. října ZÁZRAKY, 20.00. Příběh včelařské rodiny žijící v souladu s přírodou na opuštěném statku na Toskánském venkově, okouzlil na letošním festivalu v Cannes publikum i mezinárodní porotu, která mu udělila svou Velkou cenu, nejvyšší vyznamenání po Zlaté palmě.

Junior Jablonec: 9. října STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL, 17.30. Místo oslavy svých stých narozenin Allan Karlsson v papučích proleze oknem domova důchodců a dá se na útěk. Cestou přibere ukradený kufr plný peněz a několik okouzlujících bizarních přátel, zatímco mu na krk dýchá policie a gang, kterému kufr s penězi patřil.

Junior Jablonec: 9. října ČTYŘIKRÁT, 20.00. „Podmanivý příběh jedné duše, která putuje ve čtyřech různých podobách čtyřmi životy." V jednom z nejpozoruhod­nějších filmů 63. ročníku MFF Cannes, kde získal Cenu Europa Cinemas Label, vytváří italský architekt a filmař Michelangelo Frammartino podmanivou, poetickou vizi o neustále se opakujícím cyklu života, přírody a neměnných tradic odlehlých míst. Hledá esenci života člověka, zvířat a věcí kolem nás. Snímek získal řadu ocenění a nominací na lokálních i mezinárodních filmových festivalech.

Kino Železný Brod: 9. října 127 HODIN, 19.30. Jednoho dne se Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody… Podle neuvěřitelného, ale pravdivého příběhu!

Kino Jas Tanvald: 8. října TŘI BRATŘI, 19.00. Česká pohádka režiséra Jana Svěráka. Putování tří sourozenců, kteří vstupují do známých pohádek. Ve filmu zazní mnoho písniček z pera Z.Svěráka a J.Uhlíře.