Kino Radnice Jablonec: 7. a 8. září LETADLA, 15.00. Animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly, jenž sní o tom, že se zúčastní nejúžasnějšího leteckého závodu kolem světa. V cestě mu stojí jen několik poněkud větších problémů – Prášek není tak docela stavěný pro závody, a kromě toho má tak trochu strach z výšek…

Kino Radnice Jablonec: 7. – 11. a 13. září ONE DIRECTION: THIS IS US, 17.30. Hudební 3D film o momentálně nejslavnější chlapecké popové skupině One Direction natočil Morgan Spurlock, tvůrce kultovního dokumentu Super Size Me. Fanoušky a hlavně fanynky této britské kapely čekají strhující záběry z koncertních pódií i ze zákulisí velkolepých show. Chybět nebude ani komorní pohled do soukromí pětice zpívajících mladíků.

Kino Radnice Jablonec: 7., 8., 12. září RIDDICK, 20.00. Vin Diesel se vrací ve své slavné roli antihrdiny – nebezpečného trestance Riddicka. Drsné hlášky, zabijácké nestvůry, lovci hlav – nejnovější pokračování sci-fi hitu slibuje dynamické scény, tvrdé souboje a poctivou akci. Zrazen vlastními druhy a ponechán napospas smrti na pusté planetě. Riddick bojuje o přežití proti cizím predátorům a stává se silnějším a nebezpečnějším než kdykoliv předtím. Brzy na to se lovci odměn z celé galaxie nevědomky stávají pěšáky v jeho plánu na cestě za pomstou…

Kino Železný Brod: 7. září ŠMOULOVÉ 2, 15.00. V pokra­čování akční rodinné komedie Šmoulové vytvoří zlý čaroděj Gargamel skupinu zlomyslných tvorů podobných Šmoulům, kterým říká Neplechové, aby s jejich pomocí získal všemocnou, magickou šmoulí esenci. Jeho tajné kouzlo se však neobejde bez pomoci Šmoulinky, a tak se Gargamel rozhodne ji unést a uvěznit v Paříži. Naštěstí dřív, než Gargamel dokončí svůj plán, se do lidského světa vrátí i taťka Šmoula a ostatní Šmoulové, aby ji zachránili!

Kino Jas Tanvald: 7. září LETADLA, 17.00. Americký animovaný film W.Disneye. Příběh práškového letadla s velkým srdcem, který sní o tom, že se zúčastní leteckého závodu okolo světa.

Kino Jas Tanvald: 7. září LÍBÁNKY, 19.30. Nový český film Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Měl to být nejkrásnější den v jejím životě… Tajemství skryté v minulosti, které po letech zasahuje do života postav.

Kino Jas Tanvald: 8. září VĚNEČEK POHÁDEK. 16.00. České pohádkové pásmo animovaných a loutkových filmů pro nejmenší diváky.