Kino Radnice Jablonec: 4. a 6. října DONŠAJNI, 17.30. Nová komedie režiséra Jiřího Menzela. Operní soubor na malém městě se rozhodne uvést Mozartova Dona Giovanniho. Pohled do zákulisí příprav odhalí svět opery zbavený pozlátka. Příběh o lásce a zklamání, o hudbě a vášnivém milování a o lidech, kteří žijí svůj život opeře navzdory. V hl. rolích: Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Jiřina Jirásková, Ivana Chýlková a další.

Kino Radnice Jablonec: 4. října METALLICA: THROUGH THE NEVER, 20.00. Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii.

Kino Radnice Jablonec: 5. října ZATAŽENO, OBČAS TRAKAŘE 2, 13.30. Nové animované dobrodružství geniálního vynálezce Flinta, jeho přátel a jeho nezkrotných přístrojů… Na malé i velké diváky čeká setkání s čipernými okurkami, hladovými tacodýly nebo krevetími opičkami! Flint bude mít s kamarády spoustu práce uvést vše zase na pravou míru.

Kino Radnice Jablonec: 5. října GRAVITACE, 16.00. James Cameron o Gravitaci Alfonsa Cuaróna: „Lepší film odehrávající se ve vesmíru ještě nikdo nenatočil". Strhující dobrodružství lékařky Ryan Stone (S. Bullock), která je ve vesmíru poprvé a veterána na poslední misi Matta Kowalskyho (G. Clooney), kteří po havárii jejich raketoplánu zůstanou „uvězněni" ve volném vesmíru. Jedinou možností přežití je pokračovat dál v cestě vesmírem…

Kino Radnice Jablonec: 5. října EVŽEN ONĚGIN, 18.45. Anna Netrebko a Mariusz Kwiecien jako zamilovaná Taťána a povýšený chladný Oněgin v Čajkovského opeře. Za dirigentským pultem stane ruský mistr taktovky Valerij Gergijev. Nová inscenace opery v produkci Deborah Warner a v režii Fiony Shaw představí dva neslučitelné ruské světy – venkovsky provinční a kosmopolitně dekadentní, jejíž dramatické vyústění zanechává tři zmařené životy.

Kino Radnice Jablonec: 6. října ZATAŽENO, OBČAS TRAKAŘE 2, 15.00.

Kino Radnice Jablonec: 6. října GRAVITACE, 20.00.

Kino Junior Jablonec: 4. října NEJVYŠŠÍ NABÍDKA, 17.30. Pod hvězdně obsazeným romantickým dramatem (v čele s oscarovým Geoffrey Rushem) je podepsán oceňovaný italský scenárista a režisér Guiseppe Tornatore (Bio Ráj), který si přizval ke spolupráci další italskou legendu hudebního skladatele Ennia Morriconeho. Samotářský světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění (G. Rush) začne být přitahován záhadnou krásnou mladou ženou, která trpí panickou hrůzou z okolního světa, a proto žije ve skrytých místnostech starého domu… Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život.

Kino Junior Jablonec: 4. října PĚNA DNÍ, 20.00. Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin, který potká svou lásku. Křehká Chloé však onemocní: v plicích jí vykvete leknín…

Kino Junior Jablonec: 4. října V ZAJETÍ DÉMONŮ, 22.30. Po velkém úspěchu Saw a Insidious se James Wan vrací s dalším hororem, který je podle skutečných událostí zasazen do 70. let 20. století. Film natočený podle skutečných událostí vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostraš­nějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Kino Junior Jablonec: 5. října PĚNA DNÍ, 17.30

Kino Junior Jablonec: 5. října NEJVYŠŠÍ NABÍDKA, 20.00.

Kino Junior Jablonec: 6. října OMALOVÁNKY, 15.00. Proč jsou na obloze draci; Omalovánky; Perníkový dědek; Přírodopis v cylindru; Ušatá Cecílie; Medicína; Vláček Kolejáček.

Kino Junior Jablonec: 6. října LIDSKÝ ROZMĚR, 17.00.

Kino Jas Tanvald: 4. října ŠMOULOVÉ 2, 17.00. Americká rodinná komedie. Nové příhody Šmoulů a jejich boj proti zlému Gargamelovi. České znění.

Kino Jas Tanvald: 4. října DONŠAJNI, 19.30. Nová česká komedie Jiřího Menzela. Příběh o lásce a zklamání, o hudbě a vášnivém milování. 110 Kč

Kino Jas Tanvald: 5. října 45. ročník Humor v amatérském filmu HAF 2013, 13.30. Mezinárodní filmová přehlídka amatérských filmařů.