Kino Radnice Jablonec pro děti: 2. a 3. dubna Hop, 15.00. Rodinná komedie o velikonočním zajíčkovi, který každý rok roznáší velikonoční laskominy, ale ze všeho nejvíc touží po tom, stát se rockovou hvězdou.

Kino Radnice Jablonec: 31. března - 1. dubna Černá labuť, 17.30. Psychologický thriller z newyorské baletní scény, v režii vizionáře Darrena Aronofského (Wrestler, Fontána, Requiem za sen), přivádí diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny (Natalie Portman), která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou…

Kino Radnice Jablonec: 31. března - 3. dubna Sucker Punch, 20.00. Akční fantasy v režii Zacka Snydera nás zavede do smyšleného světa mladé dívky Babydoll, které snový svět poskytuje únik z temné reality. Nelimitována hranicemi času a prostoru může jít, kamkoli si její mysl zamane. Neuvěřitelná dobrodružství ale začínají smazávat hranice mezi skutečností a fantazií.

Kino Radnice Jablonec: 1. a 2. dubna Vem si mou duši 3D, 22.15. V den, kdy rivertonský vrah zemřel, přísahal, že se vrátí, aby zavraždil sedm dětí, které se v noci téhož dne narodily. Patnáct let to byla jen povídačka pro děti… 3D horor v režii Wese Cravena (Noční můra z Elm Street a Vřískot).

Kino Radnice Jablonec: 2. a 3. dubna Hlavně nezávazně, 17.30. Romantická komedie s Natalií Portman a Ashtonem Kutcherem o tom, zda dokážou dva lidé udržet domluvený „nezávazný“ sexuální vztah a neporušit hlavní pravidlo - nezamilovat se.

Kino Junior Jablonec: 31. března – 3. dubna Mama Gógó, 18.00. Bravurní tragikomedie Fridrika T. Fridrikssona vypráví o ambiciózním režisérovi, který právě dokončil film o starých lidech uprchlých z domova důchodců. Přes vkládané naděje jde o naprostý kasovní propadák. Jak zklamaný autor sám poznamenává, cílová skupina filmu je již zřejmě mrtvá nebo už nedokáže dojít do kina. Snímek je nicméně vřele přijat kritikou a režisér se upíná k nominaci na Oscara, která by ho mohla zachránit před bankrotem. Zároveň si povšimne zvláštního chování své matky: šaramantní osmdesátiletá Gógó začíná zapomínat. Nejprve se jedná o drobnosti, které však končí požárem nebo vytopením sousedů. Společně se svými sestrami se režisér rozhodne poslat Gógó do domova důchodců. Gógó se podobně jako postavy ze synova filmového propadáku DĚTI PŘÍRODY snaží utéct na svobodu…ale její mysl si s ní začíná čím dál více zahrávat. Fridrikssonova velká filmová pocta matce je odvážně upřímným autoportrétem i ostrou satirou filmového průmyslu a islandské společnosti.

Kino Junior Jablonec: 31. března Na sever severozápadní linkou, 20.00. V mistrovském thrilleru se Alfredu Hitchcockovi podařilo zkomponovat dokonale neprůhlednou zápletku kolem agentů, nepravé identity a dvojí hry tajných služeb.

Kino Junior Jablonec: 1. – 3. dubna Fighter, 20.00. Hvězdně obsazené biografické drama v hl. rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem (Oscar za mužský herecký výkon ve vedlejší roli) vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost.

Kino Jas Tanvald: 1. dubna Méďa Béďa 3D, 16.00. Americká rodinná komedie. Oblíbení medvědí hrdinové vstupují do kin v novém dobrodružství.

Kino Jas Tanvald: 1. dubna Králova řeč, 19.00. Britské drama. Film podle skutečného příběhu krále Jiřího VI.. V hlavních rolích Colin Firth a Geoffrey Rush.

Kino Jas Tanvald: 2. dubna Odcházení, 19.00. Česká filmová adaptace úspěšné stejnojmenné divadelní hry Václava Havla, který film i sám režíroval. V hlavních rolích Josef Abrhám, Dagmar Havlová, Eva Holubová a Tatiana Vilhelmová.

Kino Alfa Desná: 2. dubna Pouta, 17.30 a 20.00. Československo, 1982. Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie, je vnitřně neklidný, možná až psychopatický násilník, plný neartikulovaného vzteku a zoufalství. Znuděný vším okolo sebe nasměruje své démony ke zdánlivě čistému, spíše ale neuchopitelnému bodu – k mladé ženě Kláře. Není to láska ani jiný druh čisté vášně – pouze spalující touha po iluzi útěku z šedivé klece a nudy. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací nejen proti tradičním nepřátelům režimu, ale i proti vlastním lidem a systému samotnému. Pokud ale Antonín porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské nebo dokonce politické – je to vzpoura čistě osobní a zběsilá.

Kino Androvna Malá Skála: 1. dubna Noc oživlých mrtvol, 20.00. Hrají: Duane Jones, Judith O'Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman, Keith Wayne, Judith Ridley, S. William Hinzman, George A. Romero, Debbie Rochon. I po takřka čtyřiceti letech zůstává Romerův celovečerní debut milníkem hororového žánru, filmem, který stále dokáže překvapit, šokovat a vyděsit i ty nejotrlejší diváky. Černobílý snímek, natočený s neznámými herci, působí jako dokument sledující osudy sedmi lidí, kteří najdou útočiště před živými mrtvými na opuštěné farmě. S příchodem noci roste počet zombií a situace je čím dál tím zoufalejší. Nakonec začnou hrdinové bojovat sami mezi sebou… Téma společnosti, která podlehne iracionálním silám, odráží obrovský společenský kvas v Americe na konci 60. let. Syrový účinek filmu pramení především ze způsobu, jakým Romero popírá konvence žánru a porušuje četná tabu, především v zobrazení krvavého násilí. Noc živých mrtvých započala celou novou éru filmového hororu a stala se jedním z nejpřelomovějších filmů všech dob.