Kino Radnice Jablonec: 11. – 13. dubna Láska a jiné závislosti, 17.30. Romantická komedie o nekonvenčním vztahu, ve kterém to jiskří mezi prodejcem viagry (Jake Gyllenhaal) a svéráznou dívkou (Anne Hathaway).

Kino Radnice Jablonec: 11. – 13. dubna Králova řeč, 20.00. Pět Oscarů a množství dalších ocenění získal příběh anglického krále Jiřího VI., otce Alžběty II., který se po abdikaci svého bratra stává držitelem anglického trůnu. Kvůli jeho koktavosti ho však okolí považuje za neschopného…

Kino Radnice Jablonec: 13. dubna Králova řeč – projekce pro seniory, 15.00. Speciální odpolední projekce pro seniory se sníženým vstupným. Pět Oscarů a množství dalších ocenění získal příběh anglického krále Jiřího VI., otce Alžběty II., který se po abdikaci svého bratra stává držitelem anglického trůnu. Kvůli jeho koktavosti ho však okolí považuje za neschopného…

Kino Junior Jablonec: 13. + 15. – 17. dubna 3(Drei), 17.30. Záhájení ozvěn přehlídky 18. Dny evropského filmu. Oceňovaný současný německý režisér, scenárista a hudebník Tom Tykwer (Lola běží o život, Nebe, Parfém: Příběh vraha) ve svém posledním filmu řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů a dotýká se nadčasových otázek života a smrti.

Kino Junior Jablonec: 13. dubna Divadlo Svoboda, 20.00. Dokument o životě a díle světoznámého scénografa. Josef Svoboda, mimo jiné spolutvůrce Laterny magiky, realizoval více než 750 scénografií po celém světě, poprvé použil v divadle laser, vymyslel světelnou stěnu či speciální světla, která nesou po celém světě jeho jméno: „Svoboda“.

Kino Junior Jablonec: 14. dubna Svět zítřka, 20.00. Dnes již kultovní film, jehož vědeckofantastická zápletka je situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, je díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí považován za přelomový nejen v rámci žánru. V hl. rolích Jude Law, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie a další.

Kino Železný Brod: 12. dubna Nickyho rodina. 17.30. Film o tom, jak příklad jednoho člověka i po 70 letech dokáže inspirovat lidi a měnit dnešní svět. Nový film o Nicholasi Wintonovi a jeho pozitivním poselství, přináší dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených „Wintonových dětí“. Vedle autentických dokumentárních záběrů, fotografií a záznamů vzpomínek, jsou součástí filmu také hrané scény rekonstruující průběh konkrétních událostí a evokující emocemi nabitou atmosféru příběhu.

Kino Jas Tanvald: 13. dubna Hlavně nezávazně, 19.00. Americká romantická komedie. Patří kamarádství do postele? V hlavních rolích Natalie Portman a Ashton Kutcher.