Kino Radnice Jablonec: 14. – 17. dubna Rio 3D, 17.30. Tvůrci Doby ledové přicházejí s novým animovaným dobrodružstvím pro celou rodinu. Tentokrát se spolu se vzácným papouškem Blue vydáme na dobrodružnou cestu do tropické, barevné a roztančené Brazílie.

Kino Radnice Jablonec: 14. – 17. dubna Vřískot 4, 20.00. Nové desetiletí. Nová pravidla. Wes Craven a jeho „zabiják s maskou“ se vrací. Tak kdopak nám ještě ve Woodsboro zůstal naživu?

Kino Radnice Jablonec: 15. – 16. dubna Vřískot 4, 22.15. Nové desetiletí. Nová pravidla. Wes Craven a jeho „zabiják s maskou“ se vrací. Tak kdopak nám ještě ve Woodsboro zůstal naživu?

Kino Radnice Jablonec: 16. – 17. dubna Fimfárum – do třetice všeho dobrého 2D, 15.30. Nezapo­menutelné pohádky Jana Wericha se opět vrací na filmové plátno. 2D verze.

Kino Junior Jablonec: 15. – 17. dubna 3(Drei), 17.30. Záhájení ozvěn přehlídky 18. Dny evropského filmu. Oceňovaný současný německý režisér, scenárista a hudebník Tom Tykwer (Lola běží o život, Nebe, Parfém: Příběh vraha) ve svém posledním filmu řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů a dotýká se nadčasových otázek života a smrti.

Kino Junior Jablonec: 14. dubna Svět zítřka, 20.00. Dnes již kultovní film, jehož vědeckofantastická zápletka je situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, je díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí považován za přelomový nejen v rámci žánru. V hl. rolích Jude Law, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie a další.

Kino Junior Jablonec: 15. – 17. dubna Nevinnost, 20.00. Nový film Jana Hřebejka vypráví o tom, jak rychlá může být cesta z vrcholu na absolutní dno. Někdy stačí jediná věta a svět se zhroutí jako domeček z karet. Uznávaný lékař, milovaný otec a manžel čelí obvinění z velmi těžkého zločinu..

Kino Junior Jablonec pro děti: 17. dubna Kamarádi z Večerníčků 2, 16.00.

Kino Jas Tanvald: 16. dubna Hop, 16.00. Americká rodinná komedie. Cukrátka, kuřátka a pořádnej nářez. Příběh Velikonočního zajíce a jeho kamarádů. České znění.

Kino Jas Tanvald: 16. dubna Vem si mou duši 3D, 19.00. Americký horor. Film o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností. Režie filmu Wes Craven.

Kino Androvna Malá Skála: 15. dubna Pád, 20.00. Hrají: Catinca Untaru, Justine Waddell, Lee Pace, Kim Uylenbroek, Aiden Lithgow, Daniel Caltagirone, Emil Hostina. Zraněný kaskadér, který leží v nemocnici v Los Angeles, vypráví pětileté Alexandrii fantastický příběh pomsty pěti dávných hrdinů z Indie. Chce však za to protislužbu a dívenka, toužící uslyšet příběh až do konce, mu za to nosí ukradené morfium. Tarsem Singh je neuvěřitelný vizuální kouzelník s obrazem.Obrazy jsou pro něj hrací pole bez okrajů. Filmaři na železničním mostě natáčejí starý němý film, při němž se těžce zraní kaskadér. Tak začíná koprodukční film Pád, zasazený do fascinující nádhery indických paláců, jehož děj se odehrává ve dvacátých letech minulého století v nemocnici v Los Angeles. K lůžku ochrnutého kaskadéra Roye Walkera přichází pětiletá dívenka Alexandria s rukou v sádře. Kaskadér jí začne vyprávět fantastický příběh o pěti dávných hrdinech, kterým ublížil zlý guvernér Odious, a oni se proto vydávají na cestu pomsty. Do těchto postav promítá Roy sebe, lidi z nemocnice i mrtvého Alexandriina otce. Když je vyprávění nejnapínavější, přestane a pokračuje dál jen tehdy, když mu holčička prokáže „službičku“ a přinese mu ze skladu s léky morfium, jímž chce Roy vyřešit svůj tragický osud. Koprodukční dobrodružné fantasy drama natočil indický režisér Tarsem Singh.