Kino Radnice Jablonec: 18. – 20. dubna Králova řeč, 17.30. Pět Oscarů a množství dalších ocenění získal příběh anglického krále Jiřího VI., otce Alžběty II., který se po abdikaci svého bratra stává držitelem anglického trůnu. Kvůli jeho koktavosti ho však okolí považuje za neschopného…

Kino Radnice Jablonec: 18. – 19. dubna Vřískot 4, 20.00. Nové desetiletí. Nová pravidla. Wes Craven a jeho „zabiják s maskou“ se vrací. Tak kdopak nám ještě ve Woodsboro zůstal naživu?

Kino Radnice Jablonec: 20. dubna Nickyho rodina, 20.00. Nový film o Nicholasi Wintonovi, zachránci mnoha židovských dětí, přináší dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy.

Kino Junior Jablonec: 20. – 22. dubna Občanský průkaz, 17.30. Film O. Trojana na motivy stejnojmenné knihy P. Šabacha.

Kino Junior Jablonec: 20. dubna Od višní do višní / Všechno je sračka, 20.00. Dokumentární filmy absolventů pražské FAMU. Od višní do višní natočila režisérka o své matce. Dokument zaznamenává rok v rodině po smrti jejího otce. Všechno je sračka je portrét přítele vražedkyně Olgy Hepnarové, která v roce 1973 úmyslně najela nákladním vozem do davu lidí.

Kino Železný Brod: 19. dubna Černá labuť. Co všechno byste obětovali pro sen? Mrazivá cesta do nitra mladé baleríny Niny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Umělecký šéf baletu se rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth a Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily, která se tak pro Ninu okamžitě stává velkou konkurencí. “Labutí jezero” totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily…

Kino Jas Tanvald: 20. dubna Všemocný, 19.00. Americký akční thriller. Napínavý film o zrádných účincích utajované drogy, která umožňuje využívat mozek na 100 %. V hlavních rolích Robert De Niro a Bradley Cooper.