Kino Radnice Jablonec: 15. dubna JAKO ZA STAREJCH ČASŮ, 17.30. Komediální – až donkichotské – hvězdně obsazené krimi-dobrodružství, ve kterém ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. V hlavních rolích: Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin a další.

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když – nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno.

Kino Radnice Jablonec: 15. dubna NA DŘEŇ, 20.00. Vítězný film loňského festivalu v Londýně vypráví příběh životního rváče Aliho (M. Schoenaerts), jeho pětiletého syna Sama a krásné krotitelky kosatek Stephanie (M. Cotillard). Každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost…

Alimu byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. Film úspěšně figuroval v soutěžích festivalů v Cannes, Torontu a Telluride a byl vyhlášen nejlepším filmem festivalu v Londýně.

Kino Radnice Jablonec: 16. dubna PÁD BÍLÉHO DOMU, 17.30. Bílý dům dobyli teroristé. Prezident je jim vydán na milost. Amerika čelí největší hrozbě ve své historii. A existuje jen jeden člověk, který ji může zachránit. Režisér Antoine Fuqua se doposud pyšnil syrovými thrillery s důrazem na realitu (Training Day, Slzy slunce). Teď se však pustil do poctivého akčního thrilleru jako ze staré školy, jenže v jeho podání se i zdánlivá akční pohádka může jevit velmi skutečně.

„Teroristé zaútočili na Bílý dům, prezidenta drží jako rukojmí. Zajímalo mě, jak a zda by se to mohlo ve skutečnosti stát," vzpomíná režisér na začátky projektu. Aniž by chtěl někoho k něčemu navádět, prý ho šokovalo, když zjistil, že dobře vycvičená a trénovaná skupinka zabijáků by to při troše štěstí a souhry náhod mohla dokázat. I to ho přimělo k tomu, aby se do natáčení filmu pustil. Zcela nečekaný a velmi dobře připravený útok na Bílý dům za bílého dne završí uvěznění prezidenta Benjamina Ashera (Aaron Eckhart) a jeho nejbližších spolupracovníků v nepřístupném bunkru v podzemí budovy. Při útoku je zcela zdecimována prezidentova ochranka, s výjimkou jediného člověka – jeho bývalého osobního strážce Mikea Banninga (Gerard Butler). Expříslušník zvláštních jednotek využije všech svých schopností a hlavně detailní znalosti prostředí Bílého domu k tomu, aby v jeho útrobách nejen přežil, ale navíc aby ve spolupráci s prezidentovým zástupcem Allanem Trumbullem (Morgan Freeman), který se snaží řídit záchrannou operaci zvenčí, osvobodil hlavu státu. Jenže čas ubíhá, a pokud nebudou nereálné požadavky teroristů splněny, nebude už koho osvobozovat. Kdesi v Bílém domě se navíc skrývá prezidentův syn, jehož případné zajetí by v téhle válce nervů mohlo být rozhodujícím faktorem. Gerard Butler, který film zároveň produkoval, si ve shodě s režisérem Fuquou uvědomoval, že má v rukou tak neuvěřitelný příběh, že ho bude třeba maximálně uzemnit, aby ho diváci přijali. „Věděli jsme, že když to dokážeme podat tak, jak chceme, diváci se na tu akční jízdu s našimi hrdiny rádi vydají. I proto musela být každá scéna maximálně reálná a logicky vysvětlitelná," dodává Butler.

Kino Radnice Jablonec: 16. dubna JAKO ZA STAREJCH ČASŮ, 20.00

Kino Radnice Jablonec: 17. dubna BABOVŘESKY, 14.30. Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Kino Radnice Jablonec: 17. dubna HOSTITEL, 17.30. Sci-fi romance podle románu spisovatelky Stephenie Meyer.

Kino Radnice Jablonec: 17. dubna PÁD BÍLÉHO DOMU, 20.00.

Kino Radnice Jablonec: 18. dubna JURSKÝ PARK 3D, 17.00. Dnes už legendární sci-fi z dílny Stevena Spielberga se vrací přesně po dvaceti letech od premiéry. Americký režisér svůj napínavý opus o zábavním parku plném nebezpečných prehistorických tvorů vyšle tentokrát na plátna kin ve formátu 3D.

Kino Radnice Jablonec: 18. dubna LESNÍ DUCH, 20.00. Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne.

Kino Junior Jablonec: 18. dubna LORE, 19.00. Jaro roku 1945 – německý odpor se hroutí. Spojenecké síly se valí přes mateřskou zemi pěti dětí, které se vydávají na cestu, jež zpochybní jakoukoli naši představu o tom, co je rodina, láska a přátelství. Fascinující pootočení perspektivy již mnohokrát zpracovaného tématu činí z filmu Cate Shortlandové velmi originální a velmi palčivý příběh.

Kino Železný Brod: 15. dubna POST TENEBRAS LUX, 19.30. Fascinující snímek zachycuje osudy mladé rodiny, která se z města odstěhuje na venkov. Střet s realitou však není tak poetický, jak se na první pohled zdálo… Nejmagičtější film roku byl oceněn Cenou za režii na festivalu v Cannes.

Kino Železný Brod: 18. dubna JACK A OBŘI, 18.00. Když mladík Jack náhodou otevře bránu dělící náš svět od hrůzostrašných obrů, vzplane nanovo starodávná válka. Obři po dlouhých staletích vtrhnou na Zemi a snaží se získat zpět území, o která v minulosti přišli… Kouzelný příběh pro všechny milovníky nejen pohádkových fantasy!

Kino Jas Tanvald: 17. dubna PÁR NENORMÁLNÍCH AKTIVIT, 19.00. Americká bláznivá parodie na různé horory od tvůrců Scary Movie. V hlavní roli Marlon Wayans.