Kino Radnice Jablonec: 17. února GRAVITACE, 17.30. James Cameron o Gravitaci Alfonsa Cuaróna: „Lepší film odehrávající se ve vesmíru ještě nikdo nenatočil". Strhující dobrodružství lékařky Ryan Stone (S. Bullock), která je ve vesmíru poprvé a veterána na poslední misi Matta Kowalskyho (G. Clooney), kteří po havárii jejich raketoplánu zůstanou „uvězněni" ve volném vesmíru. Jedinou možností přežití je pokračovat dál v cestě vesmírem…

Kino Radnice Jablonec: 17. února JÁ, FRANKENSTEIN, 20.00. Akční fantasy od tvůrců série Underworld. Spolu s umělým člověkem, kterého stvořil doktor Frankestein, se ocitneme v ulicích města, ve kterém spolu válčí „démoni" s „chrliči" o osud lidstva. Hlavní hrdina Adam (Aaron Eckhart) si začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa a musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá…

Kino Radnice Jablonec: 18. února ZIMNÍ PŘÍBĚH, 17.00. V mýtickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává hvězdně obsazený příběh plný zázraků, neblahých osudů a odvěkého konfliktu dobra a zla. V hl. rolích: C. Farrell, R. Crowe, J. Brown Findlay, W. Smith, W. Hurt, J. Connelly a další.

Kino Radnice Jablonec: 18. února JACK RYAN: V UTAJENÍ, 20.00. Agent z pera Toma Clancyho se na filmovém plátně se objevil už několikrát (Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů atd.). Režisér Kenneth Branagh (Thor) se ho ale rozhodl vrátit na startovní čáru a dát mu tvář Chrise Pinea. Navíc si Branagh zahraje i hlavního záporáka, který se pokusí zbortit americkou ekonomiku. Do cesty se mu však čirou náhodou postaví analytik CIA Jack Ryan…

Kino Radnice Jablonec: 19.února NĚŽNÉ VLNY, 15.00. Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority – především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže.

Kino Radnice Jablonec: 19. února DĚDICTVÍ ANEB KURVA SE NEŘÍKÁ, 17.30. Pokračování legendárního filmu tentokráte v režii Roberta Sedláčka (Muži v říji, Rodina je základ státu). Hrají: B. Polívka, D. Havlová, A. Goldflam, A. Polívková, J. Čvančarová, I. Chýlková, K. Heřmánek, M. Donutil a další.

Kino Radnice Jablonec: 19.února ROBOCOP, 20.00. Remake klasického akčního snímku. Po rozsáhlém zranění se policista Alex Murphy stane součástí odvážného experimentu a probudí se jako RoboCop – napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů, který ale nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost…

Kino Radnice Jablonec: 20.února BABOVŘESKY 2, 17.30 a 20.00. Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil.

Kino Junior Jablonec: 17. února NYMFOMANKA, ČÁST I., 17.30. Dlouho očekávaný nový snímek dánského „enfant terrible" Lars von Triera. V jeho eroticky laděném filmu se objeví v hlavní roli Charlotte Gainsbourg, které budou sekundovat Willem Dafoe, Stellan Skarsgård a Shia LaBeouf. Chybět nebude ani Uma Thurman!

Kino Junior Jablonec: 17. února NYMFOMANKA, ČÁST II., 20.00. Druhá část otevřené studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera. Hrají Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Uma Thurman, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Wilem Dafoe, Christian Slater, Udo Kier a další…

Kino Junior Jablonec: 18. února VEJŠKA, 17.30. Kultovní film Gympl pokračuje… Hudba a rap DJ Mika Trafika a Vladimira 518, strohé herectví, dynamická kamera, tajemná noční zákoutí, divoká dobrodružství při ilegálním malování graffiti – atmosféra Prahy v podání Tomáše Vorla.

Kino Junior Jablonec: 18. a 19. února iSHORTS: KRÁTKÉ FILMY NOMINOVANÉ NA OSCARA 2014 – HRANÉ, 20.00. Oscarová sezóna vrcholí. iShorts svým divákům přináší jedinečnou možnost vidět všech pět krátkých filmů nominovaných na zlatou sošku, včetně toho vítězného na jedné projekci.

Kino Junior Jablonec: 19. února KRÁSNO, 17.30. Osobitá černá komedie ve stylu bratrů Coenů. Krásno je jezero nad městem Šumperk. Příběh začíná příjezdem dvou hlavních hrdinů do rodného Šumperka. Následuje zjišťování rodinné historie jednoho z přátel, zápletky kolem dědictví a nevyjasněných úmrtí rozjíždí spirálu cynických, vtipných a zamotaných situací.

Kino Junior Jablonec: 20. a 21. února V NITRU LLEWYNA DAVISE, 17.30. Nový film bratří Coenových vypráví příběh ambiciózního a talentovaného mladého muzikanta, který se snaží získat si trochu uznání, v době obrody folkové hudby, v New Yorku roku 1961. Ačkoliv se jeho život zdá být nekonečným řetězem smůly, Llewyn se nevzdává a pevně si jde za svým snem…

Kino Junior Jablonec: 20. února CAMILLE CLAUDEL 1915, 20.00. Ke konci své kariéry trpěla uznávaná sochařka Camille Claudel, někdejší žákyně a partnerka Augusta Rodina, duševní poruchou. Přestávala věřit ve své umělecké schopnosti a bývalého milence Augusta Rodina vinila z toho, že jí učinil ze života peklo. Její rodina ji umístila do ústavu. V zoufalé touze po svobodě a setkání se svým milovaným bratrem ubíhá její život za zdmi léčebny…Hlavní roli ztvárnila vynikající Juliette Binoche.

Kino Železný Brod: 18.února SHUN LI A BÁSNÍK, 19.30. Číňanka Shun Li pracuje v továrně na předměstí Říma, aby si vydělala na dokumenty, umožňující jejímu synovi emigrovat za ní do Itálie. Náhle je však nucena odcestovat do malého města Chioggia a pracovat tam jako barmanka v hospodě. Kromě posměšných poznámek a nedůvěry domácích poznává Bepiho, místního rybáře s přezdívkou „básník". Jejich přátelství však nepřeje místní ani čínská komunita… Prostřednictvím poetického setkání dvou osamělých lidí film poukazuje na tichý, avšak nevyhnutelný dialog mezi dvěma odlišnými kulturami.

Kino Železný Brod: 19. února KINO NASLEPO, 19.30. Další z řady skvělých filmů podle dramaturgie KC Kino. Do poslední chvíle sice nebudete vědět, na jaký film jste vyrazili, na druhou stranu ale budete vědět naprosto jistě, že za to, co nakonec uvidíte, zaplatíte podle svého vlastního uvážení až po skončení filmu. Předem totiž neplatíte vůbec nic!

Kino Jas Tanvald: 19. února KRÁSNO, 19.00. Nová česká černá komedie Ondřeje Sokola. Osobitá komedie ve stylu bratrů Coenů. V hlavních rolích Ondřej Sokol, Martin Finger, Karel Roden a Jana Krausová.