Kino Radnice Jablonec: 10. únor Černobílý svět, 17.00. Příběh podle knižního bestselleru o vztahu tří výjimečných žen zcela rozdílných sociálních postavení odehrávající v 60. letech minulého století na americkém jihu, jež spojuje tajný spisovatelský projekt, který se pokouší překonat zažitá společenská pravidla…

Kino Radnice Jablonec: 10. únor Star wars: Epizoda 1 – skrytá hrozba 3D, 20.00. Největší sága všech dob se vrací na plátna kin ve velkolepém 3D! Fascinující speciální efekty – průlety, hologramy, světelné meče, lasery…to vše prostorově na velkém plátně!

Kino Radnice Jablonec: 11. únor Kocour v botách 3D, 15.00. Podařený animovaný rodinný příběh od tvůrců Shreka vypráví o tom, co dělal kocour, než se připojil k zlobří partě… Je to psanec a zločinec, na jehož hlavu vypsali bohatou odměnu, ale copak by ty obrovské černé oči dokázaly podvádět a krást?

Kino Radnice Jablonec: 11. únor Götterdammerung, 17.45. Vstup: 330 korun. Přímý přenos z Metropolitní opery NY. Závěrečná opera Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův v režii Roberta Lepage zazní pod vedením dirigenta Luisiho. Deborah Voigt a Jay Hunter Morris jako milenci Brunnhilda a Siegfried se zaskví v dramatickém finále cyklu, kdy zrada a závist vyústí v absolutní zkázu.

Kino Radnice Jablonec: 12. únor Hugo a jeho velký objev 3D, 15.00. Fascinující rodinné dobrodružství malého kluka z tajemného nádraží 30. let minulého století je jedním z nejsilnějších filmových zážitků za posledních pár let v režii legendárního Martina Scorsese. A když o nějakém filmu řekne režisér Avataru James Cameron, že lepší 3-D dosud v kině neviděl, nejedná se o jen tak ledajaký kompliment…

Kino Radnice Jablonec: 12. únor Kronika, 18.00. Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu.

Kino Radnice Jablonec: 12. únor Jeden musí z kola ven, 20.00. „V britské tajné službě máme zrádce. Přímo v nejvyšších patrech.“ Brilantní špionážní drama dle stejnojmenné knihy z pera mistra špionážní literatury 20. století Johna Le Carrého. V hlavních rolích dechberoucího thrilleru Gary Oldman, Colin Firth a Tom Hardy.

Kino Junior Jablonec: 10. únor Ve spárech sladkého života, 20.00. Premiéra filmu Miroslava Stuchlého. Film je variací na Felliniho La Dolce Vita.

Kino Junior Jablonec: 11. února ZDARMA Bolek a lolek a jejich příběhy 1, 14.00. Tentokrát s kluky prožijeme dobrodružství při hrách na kovboje a při krocení zvířat. Vydáme se s nimi po stopách Yetiho a Robinsona.

Kino Junior Jablonec: 11. února ZDARMA Krátký film o zabíjení (1987, 81 min.), 15.30. Psycho­logické drama K. Kieślowského je variací pátého přikázání starozákonního Desatera Nezabiješ. Zaznamenává chladnou, promyšlenou vraždu bez motivu a stejně chladnou, promyšlenou a absurdní popravu. Film byl vyznamenán Evropskou filmovou cenou, Cenou poroty na MFF v Cannes a Zlatým gdaňským lvem.

Kino Junior Jablonec: 11. února ZDARMA Fígle (2007, 95 min.), 18.00. Šestiletý Stefek se rozhodne získat pomocí různých triků zpět domů otce, který od rodiny odešel. Hořkosladká komedie patří k nejzajímavějším titulům současné polské kinematografie, získala ocenění festivalech ve Gdyni, Tokiu, Benátkách, Mannheimu a Sao Paulu.

Kino Junior Jablonec: 11. února ZDARMA Amatér (psychologické drama, 1979, 107 min.), 20.00. Příběh třicátníka, pro kterého je osudové setkání s kamerou výzvou k zamyšlení nad svým životem, Film získal hlavni ceny na festivalech v Gdańsku, Moskvě i Chicagu.

Kino Junior Jablonec: 12. února ZDARMA Méďa fantasie, 14.00. Méďa a jeho přátelé navštěvují neznámé světy, opuštěné hrady a exotické krajiny, aby se za chvilku přemístili na nová snová prostranství, odkud se ale vždy šťastně vrátí domů. Pohádka vypráví o síle lásky, přátelství a věrnosti.

Kino Junior Jablonec: 12. února ZDARMA Faraon (1966, 180 min.), 15.30. Výpravný historický velkofilm nominovaný na Oscara zachycuje konflikt mladého faraóna Ramsese XIII. a zkušeného velekněze při boji o moc.

Kino Junior Jablonec: 12. února ZDARMA Puškvorec (2009, 83 min.), 19.00. Příběh Marty, která se v poválečné době vyrovnává se ztrátou synů a postupně se sbližuje s prostým mladíkem Boguśem. Představitelka hlavní role, Krystyna Janda, vnesla do filmu osobní, silně emociální téma, když se rozhodla podělit se o svůj zármutek ze smrti milovaného člověka. V další dějové rovině kamera sleduje herečku, jak ve zšeřelém hotelovém pokoji vzpomíná na poslední dny strávené se svým umírajícím manželem, kameramanem Edwardem Kłosińským. Drama získalo cenu Alfreda Bauera na MFF v Berlíně.

Kino Jas Tanvald: 10. a 11. únor Star Wars : Epizoda 1 – Skrytá hrozba 3D, 17.00. Americký sci-fi film George Lucase. Největší sci-fi sága všech dob se vrací na plátna kin ve velkolepém 3D ! V hlavních rolích Liam Neeson, Ewan McGregor a Natalie Portman. České znění.

Kino Jas Tanvald: 10. a 11. únor Sherlock Holmes : Hra stínů, 20.00. Americké dobrodružné drama. Další příběh slavného detektiva Sherlocka Holmese. Kriminální genius profesor Moriarty vyzval detektiva na souboj. V hlavních rolích Robert Downey Jr. a Jude Law.

Kino Alfa Desná: 11. února Festival Expediční kamera, 18.00. Další ročník festivalu, plného filmů o divoké přírodě, dobrodružství a adrenalinu. „Ne všichni hrdinové expedičních filmů přežijí. Ne všichni Afričané přestali s kanibalismem. Ne každý pád skončí dobře. Ne všechny vlny lze překonat“. Expediční kamera je o skutečném životě. Vstuné 60 korun. Tentokrát filmy v opačném pořadí.

Kino Železný Brod: 11. únor Do pohádky za zvířátky I., 15.00. Pásmo krátkých animovaných a kreslených pohádek pro nejmenší, ale i ty největší dětské diváky. O starém psu Bodříkovi / Cvrček a pavouk / A neříkej mi Vašíku / Velbloudí nápady / Jak štěňátko dostalo chuť na med / Statečné kuřátko / Krtek zahradníkem.