Kino Radnice Jablonec: 10. a 11. ledna FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK, 17.30. Stylová animovaná variace na příběh Frankensteina v režii Tima Burtona. Frankenweenie: Domácí mazlíček je dojemným příběhem chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Kino Radnice Jablonec: 10. ledna BÍDNÍCI, 20.00. V hl. rolích Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried a další. Bídníci jsou největší muzikálový fenomén současnosti. Za 28 let existence je v 42 zemích a 21 jazykových mutacích vidělo přes šedesát miliónů nadšených diváků, včetně těch českých. Tahle „rodina" se určitě rozšíří díky filmovému zpracování. Předpokladů k tomu je celá řada – oscarový tvůrce Královy řeči Tom Hooper, který projekt režíroval, výjimeční herci a nesmrtelné písničky, jež uslyšíte v aranžmá, v jakém jste je asi ještě neslyšeli.

Kino Radnice Jablonec: 11. a 13. ledna JACK REACHER: POSLEDNÍ VÝSTŘEL, 20.00. Jack Reacher (Tom Cruise) je jako duch. Bývalého vojenského vyšetřovatele najdete jen tehdy, kdy chce on sám být nalezen. Objevuje se u případů, které potvrzují, že spravedlnost je slepá, a pro jejich vyřešení neváhá ignorovat zákony své země. Drsný hrdina z bestsellerů spisovatele Lee Childa konečně vstoupil na plátna kin, s odhodláním stvořit stejně silnou a kvalitní akční ságu, jakou se před lety stal jiný původem literární hrdina, Jason Bourne.

Život pěti lidí, které osud přivedl ve stejný čas na stejné místo, ukončí šest kulek vypálených odstřelovačem. Takový masakr si od policie vyžádá nadstandardní nasazení, které brzy korunuje dopadení pachatele. Bývalý elitní voják nemá pod tíhou důkazů sebemenší šanci, přesto tváří v tvář vyšetřovatelům zarytě mlčí. Ti z něj dostanou jedinou větu: „Sežeňte Jacka Reachera." S jeho příchodem se z naprosto jasného případu stává výbušná kauza opředená mnoha záhadami, jejíž rozuzlení může stát život řadu lidí, Jacka Reachera nevyjímaje. Jenže ten si na drsňáka jenom nehraje a kvůli pravdě je ochoten hodně vydržet.

Když oblíbená literární postava dostane filmovou tvář, vyvolá to vždy jistou míru kontroverze. Nejinak tomu je i v případě Jacka Reachera. „Proticruiseovské" vášně tlumí sám autor předlohy, který s volbou tvůrců bezvýhradně souhlasil. „Proč bych měl namítat něco proti tomu, aby mou postavu hrál asi nejslavnější herec na světě?", říká Lee Child. V podobném duchu mluví i režisér Christopher McQuarrie, který na Cruiseovi oceňoval především schopnost zachovat chladnou hlavu, když všichni ostatní na place panikařili. „A navíc jako obvykle sám točil nebezpečné scény, včetně automobilové honičky, která je jedním z nejsilnějších momentů filmu," říká režisér.

Kino Radnice Jablonec: 12. ledna ZVONILKA: TAJEMSTVÍ KŘÍDEL, 14.30. Zvonilka: Tajemství křídelje fantastickým příběhem, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova. Když se o jejich pouti dozví královna Clarion a král Milori, vládci Zimních lesů, varují obě před tím, že už nikdy nesmějí zapovězenou hranici překročit, a vysvětlují jim oběť, kterou sami museli za podobný přestupek podstoupit. Zvonilka a Modrovločka ale nemohou ovlivnit přírodu. Když stroj na výrobu sněhu, který Modrovločka při svém putování po Zvonilčině domově používá, začne ohrožovat strom, jenž je zdrojem kouzelného prášku víl, jsou obě sestry nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě.

Kino Radnice Jablonec: 12. ledna HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA, 16.30. První část dlouho očekávaného fantasy snímku režiséra Petera Jacksona (Pán prstenů) podle bestselleru J. R. R. Tolkiena vypráví o dobrodružstvích, která zažil hobit Bilbo Pytlík ze Dna Pytle při své dobrodružné cestě tam… a zase zpátky. To, že jednoduchý zlatý prsten který získá od Gluma, je osudovým způsobem spojen s budoucností celé Středozemě, Bilbo zatím vůbec netuší…

Kino Radnice Jablonec: 12. ledna CARMEN. 20.00. Muzikál Carmen proslaveného amerického hudebního skladatele Franka Wildhorna s Lucií Bílou v titulní roli v režii F. A. Brabce. Dále hrají: Jiří Korn, Dasha, Peter Strenáčik, Václav Noid Bárta, Pavla Břínková, Lukáš Kumpricht, Athina Langoska ad.

Kino Radnice Jablonec: 13. ledna CARMEN, 17.00.

Kino Radnice Jablonec: 13. ledna SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ 2, 14.30. Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.

Kino Junior Jablonec: 10. ledna HRA O KÁMEN, 19.00. Dokumentární film o zuřivém sporu ohledně kontroverzního památníku zavražděným sudetským Němcům v Novém Boru. Dokument si odnesl Zvláštní cenu poroty z MF dokumentárních filmů v Jihlavě. Po projekci následuje beseda s tvůrci.

Kino Junior Jablonec: 11. ledna NEJVĚTŠÍ PŘÁNÍ, 18.00. Hrdinové celovečerního filmu Největší přání jsou po čtyřiceti letech komunismu první dospělou generací, která se utvářela ve svobodné společnosti. Mladé lidi zamýšlející se nad zdánlivě banální otázkou „Jaké je tvoje největší přání?" natáčela režisérka Olga Špátová ve školách, věznicích, na demonstracích, ve městě i na venkově.

Kino Junior Jablonec: 11. ledna ALOIS NEBEL, 20.00. Adaptace kultovního komiksu přináší temný příběh s tajuplnou atmosférou. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel (Miroslav Krobot). Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe (Tereza Voříšková), oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Šedivé dny na nádraží v Bílém Potoce na sklonku socialismu líně plynou, výhybkář Wachek (Leoš Noha) společně se svým otcem (Alois Švehlík) kšeftují s důstojníky sovětské armády. Poklidnou atmosféru naruší jednoho dne Němý (Karel Roden), který překročí hranice se sekyrou v ruce, aby pomstil svoji matku. Halucinace nakonec Nebela přivedou do blázince a přijde o místo výpravčího. Vydá se do Prahy hledat jinou práci u dráhy a na Hlavním nádraží najde svou životní lásku, toaletářku Květu (Marie Ludvíková). Nebel se rozhodne vrátit zpátky do hor, aby se znovu setkal s Němým a souboj s temnými stíny minulosti dovedl do konce.

Kino Junior Jablonec: 12. ledna ALOIS NEBEL, 18.00.

Kino Junior Jablonec: 12. ledna DIVOKÁ STVOŘENÍ JIŽNÍCH KRAJIN, 20.00. V zapo­menuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.

Kino Junior Jablonec: 13. ledna DIVOKÁ STVOŘENÍ JIŽNÍCH KRAJIN, 18.00.

Kino Junior Jablonec: 13. ledna MALÝ TYGR, 16.30. Rézi a Brok – pouštění draka, Rézi a Brok – objeví poklad, Rézi a Brok – zahradníci, Rézi a Brok – muzikanti, Rézi a Brok na houbách, Krtek hodinářem, Malý tygr, Medicína.

KC Železný Brod: 11. ledna BÍDNÍCI, 19.30.

KC Železný Brod: 12. ledna RAUBÍŘ RALF, 15.00.

Kino Jas Tanvald: 11. ledna Sammyho dobrodružství 2., 17.00. Belgický animovaný rodinný film. Další veselé příhody mořských želviček a jejich kamarádů. 20 000 mil zábavy pod mořem.

Kino Jas Tanvald: 11. ledna Bídníci, 19.30. Britská filmová verze slavného muzikálu. Příběh bývalého galejníka Jeana Valjeana. V hlavních rolích Hugh Jackman, Russell Crowe a Anne Hathaway.

Kino Jas Tanvald: 12. ledna Sammyho dobrodružství 2., 15.00.

Kino Jas Tanvald: 12. ledna Hobit : Neočekávaná cesta 3D, 17.00. Americký fantasy film od režiséra trilogie Pán Prstenů. První díl plánované trilogie podle knihy Hobit od J.R.Tolkiena. Příběh Bilba Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. V hlavních rolích Martin Freeman a Ian McKellen.