Kino Radnice Jablonec: 16. května VIOLETTA – KONCERT, 17.30. Exkluzivní koncertní show největších hvězd seriálového hitu TV stanice Disney Channel – Violetta. Speciál zachycuje živý koncert v plné délce, a navíc dává fanouškům možnost nahlédnout i do zákulisí.

Kino Radnice Jablonec: 16., 17. a 18. května GODZILLA, 20.00. Nejznámější impozantní monstrum na světě se v době oslnivých digitálních efektů vrací, aby na plátnech kin předvedlo velkolepou podívanou. Nestvůry, kterým vdechla život vědecká arogance, tentokrát ohrožujícím samu existenci lidstva…

Kino Radnice Jablonec: 17. května HURÁ DO PRAVĚKU!, 15.00. nimovaný příběh partičky dětí, která se díky stroji času a drobné nehodě ocitne v pravěku. Během tohoto dobrodružství budou naši hrdinové samozřejmě čelit prehistorickým monstrům a nebezpečím na každém kroku.

Kino Radnice Jablonec: 17. května AMAZING SPIDER-MAN 2, 17.00. Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone).

Kino Radnice Jablonec: 18. května RIO 2, 14.30. Nové rodinné animované dobrodružství vzácných modrých papoušků Blue a Perly. Ti se tentokrát spolu se svými rozvernými potomky vypraví z Ria na dobrodružný výlet do amazonské džungle…

Kino Radnice Jablonec: 18. května DIVERGENCE, 17.00. Dobrodružné akční sci-fi. Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní – neboli má předpoklady pro více frakcí. A kdo se liší, znamená hrozbu…

Kino Junior Jablonec: 16., 17. a 19. května OLGA, 18.00. Portrét Olgy Havlové – svérázné a výjimečné ženy, která zejména od 70. do 90. let 20. století sehrála významnou roli ve veřejném i soukromém životě. Její individuální příběh vypovídá mnohé také o atmosféře tehdejší doby. Od tvůrců filmu Občan Havel.

Kino Junior Jablonec: 16. a 17. května STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL, 20.00. Místo oslavy svých stých narozenin Allan Karlsson v papučích proleze oknem domova důchodců a dá se na útěk. Cestou přibere ukradený kufr plný peněz a několik okouzlujících bizarních přátel, zatímco mu na krk dýchá policie a gang, kterému kufr s penězi patřil. Ulítlou road movie se prolíná příběh Allanova dlouhého života, který je satirickými dějinami celého moderního světa, v nichž hrál skrytou a zásadní roli. Adaptaci populárního stejnojmenného bestselleru Jonase Jonassona si určitě nenechte ujít!

Kino Junior Jablonec: 18. května POJEDEME K MOŘI, 17.30. Vydařený režijní debut Jiřího Mádla vypráví příběh očima jedenáctiletého Tomáše, který se chce stát filmařem. Film pro celou rodinu a pro ty, kteří neztratili dar dětského pohledu na svět – dětsky upřímný, hravý, spontánní, humorně vyprávěný, ale dotýkající se tvrdé životní reality.

Kino Junior Jablonec: 18. května RANHOJIČ, 20.00. Historický velkofilm podle populárního románu Noaha Gordona z období 11. století. Ben Kingsley jako slavný učenec Avicena, k němuž do Persie přijíždí mladík z Evropy, aby se z potulného ranhojiče stal skutečným léčitelem. Výpravná podívaná nabízí atraktivní a vzrušující téma počátků lékařství, střet orientu a Evropy a též silný, skvěle vyprávěný epický příběh a lásku.

Kino Železný Brod: 16. května RANHOJIČ, 19.30.

Kino Železný Brod: 17. května JEDNA ZA VŠECHNY, 19.30. Carly je drsná newyorská právnička, která si nikdy nezačíná s ženatými muži. V současnosti je bezhlavě zamilovaná do Marka a ten jí lásku bezvýhradně oplácí. Ale vše jednou končí. Carly narazí, když se rozhodne Marka překvapit a navštíví jej doma. Dveře jí totiž neotevře Mark, ale jeho manželka Kate. Tato vždy věrná a oddaná žena je v šoku a Carly pro změnu zuří.

Kino Androvna Malá Skála: 17. května OLGA, 20.00. Autorské promítání s režisérem filmu Mírou Jankem.

Kino Jas Tanvald: 17. května HURÁ DO PRAVĚKU!, 17.00. Americký animovaný rodinný film. Příběh dětí, které se dostanou strojem času do pravěku a prožijí dobrodružství.

Kino Jas Tanvald: 17. května GODZILLA 3D, 19.00. Americký akční sci-fi film.