Přineste v sobotu 19. května od 9 hodin do smržovského lesoparku u Parkhotelu ochutnat i těm, kdo by se k vaší dobrotě jinak nedostali. Nabídneme ji ve veselém stánku s nápisem BUCHTA po kouskách nebo po kapkách za poplatek dobrovolný či mírný – předem stanovený –  celý výtěžek bude věnován na další opravu interiéru smržovského kostela sv. Archanděla Michaela, tentokrát na opravu podlahy.

Chcete-li věnovat svoji dobrotu, a do lesoparku přijít nemůžete, můžete ji donést do kulturního střediska – Zámečku nejpozději v pátek 18. 5. do 13 hodin.
Prolínání – Sen o Jizerských horách 2012 aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel se koná tuto sobotu 19. května v lesoparku u smržovského Parkhotelu od 9 hodin.

Mimo jiné můžete v programu vidět a prožít:
9-15 hodin – ZO ČSOP Merlin/Společnost ochrany dravců a sov – kontaktní letové ukázky, půjčení dravce na ruku, výklad sokolníků; v 11.00 a 14.00 „Dravci a sovy v letu".
10-15 hodin – Jízda na koních
10-15 hodin – Prohlídka kostela sv. Archanděla Michaela
11-15 hodin – „Tajemný svět hmyzu" a „Na návštěvě u žížal" – SEV Český ráj/Sedmihorky
12-15 hodin – Setkání s vílou Izerínou i vládcem hor Krakonošem – poznávejte stromy, květiny, léčivé byliny a kameny.

Ukázky řemesel, prodej řemeslných výrobků a dřevěných hraček. „Jak žijí včely a jak vzniká med" – úl s živými včelami. Spousta živých zvířátek. Rudolf Papírník ukáže ruční pražení jedlých kaštanů, ořechů a kávy na replice historické pražírny z roku 1911 a Petr Klamt předvede mačkání perlí na Kopalově mačkadle.  Připraveny jsou výtvarné techniky pro děti i dospělé. Vymalovánky od Nadi Jaškové ale i skládačky z papíru: káně lesní, sojka obecná, kukačka obecná.