Hudebně dramatické dílo o velké tragické lásce zasazené do orientálního prostředí. Je příběhem ženy, již spálil žár lásky. Opera je uváděna v italském originále. V roli Čo-čo-San se představí vynikající sopranistka Valeria Vaygant, v roli knížete Yamadoriho Martin Matoušek, rodák ze Zásady u Jablonce nad Nisou.

Sopranistka Valeria Vajgant je od roku 2004, kdy absolvovala Novosibiřskou státní konzervatoř M. I. Glinky, sólistkou Novosibirského státního akademického divadla opery a baletu. Na své domovské scéně dosud vytvořila zejména postavu Taťány v opeře Evžen Oněgin P.I.Čajkovského, Micaelu v Bizetově Carmen, Mimi v opeře Bohéma Giacoma Pucciniho, Agathu ve Weberově Čarostřelci, Prilepu v Pikové dámě P.I. Čajkovského, Cherubína v Mozartově Figarově svatbě a titulní postavu v opeře Káťa Kabanová Leoše Janáčka. Je laureátkou mezinárodní pěvecké soutěže ROMANSIADA.

Barytonista Martin Matoušek - během studií na konzervatoři a na AMU již účinkoval v řadě operních představení, např. titulní roli v opeře Giacoma Pucciniho - Gianni Schicchi, Figara v Mozartově Figarově svatbě, Sykoše ve Veselohře na mostě a Loupežníka v Hlasu lesa (B. Martinů), Rytíře v Lancelotovi (L. Fišer), Gunara v Helze (Z. Fibich) a březnu 2002 pak roli Ďábla ve Hrách o Marii (B. Martinů), kterou ukončil studium na AMU.

V roce 1997 debutoval v divadle J. K. Tyla v Plzni v roli Aenea v Purcellově opeře „Dido a Aeneas“. Od té doby již zde ztvárnil řadu rolí a je stálým hostem této scény. Po dobu pěti let zpíval na operním festivalu na letní scéně Lichtenštejnského paláce v Praze. V roce 2001 nastoupil do angažmá a stal se sólistou opery Městského divadla v Ústí nad Labem. V stejném roce začal pravidelně hostovat i ve Státní opeře v Praze. V létě 2003 hostoval na operním festivalu „OPERA OPEN AIR“ v rakouském Garsu am Kamp.

Za tu dobu se představil v mnoha rolích, např. Markýz a Baron v opeře La Traviata (G. Verdi), Masetta v opeře Don Giovanni (W. A. Mozart), Fiorilla a Bartola v opeře Lazebník sevillský (G. Rossini), Marulla v opeře Rigoletto (G. Verdi), Moralese a Dancaira v opeře Carmen (G. Biset), Schaunarda v opeře La Bohéme (G. Puccini), Brétignyho v opeře Manon (Ch. Massenet). V divadle Archa zpívá a hraje titulní roli misionáře Karla Slavíčka ve velmi úspěšné a populární inscenaci, která vznikla podle knihy „Dopisy z Číny“ (Marné tázání nebes) v režijním nastudování J. A. Pitinského.

Působí i v experimentálních projektech, natočil a premiéroval řadu skladeb a oper domácích i zahraničních soudobých autorů. Věnuje se též koncertní činnosti doma a v zahraničí, např. Německu, Belgii, Anglii, Francii, Švýcarsku a Japonsku.