Svátek piva se nakonec přece jen vydařil. I když ti, kteří letos přišli na slavnosti vratislavického piva, si je určitě budou dlouho pamatovat. „Tolik vody, kolik napadlo během sobotního odpoledne, zřejmě nenapršelo za předchozích 16 ročníků dohromady," konstatoval Pavel Regner z vratislavického pivovaru. Předpovědi meteorologů se totiž vyplnily do puntíku, možná i víc.

Chvíli to vypadalo, že bude i po hudbě. Nakonec se i počasí umoudřilo. Technici vysušili zvukové aparatury a po technické přestávce se pokračovalo v koncertech na obou pódiích. S kapelami Seven a Archa, které kvůli dešti nemohly hrát, se pořadatelé domluvili, že přijedou příští rok. Ale očekávaný Arakain a Iron Maden revival zahráli.

Celkem prošlo branou i přes nepřízeň počasí 2500 lidí a návštěvníci vypili dvanáct tisíc piv.

Pořadatele potěšilo, kolik návštěvníků se nenechalo rozhodit deštěm a zůstalo do konce. Na téměř vše se dá připravit, ale na kroupy, které v jednu chvíli padaly, tak na to ne.

„Věříme, že příští rok nám již počasí vyjde a fandů vratislavického piva přijdou opět tisíce. Již nyní si můžete napsat do svých diářů, mobilů, kalendářů datum 24.6.2017 to bude 18. ročník Vratislavických slavností piva," zve Pavel Regner.